Znaleziono 0 artykułów
23.06.2020

Levi’s wspiera społeczność LGBTQ+

23.06.2020
Spływ równości Levis (Fot. Grzegorz Pastuszak)

Marka Levi’s współpracuje z Wolontariatem Równości. W dniu planowanej Parady Równości marka zorganizowała kajakowy „Spływ równości” w imię tolerancji.

20 czerwca miała odbyć się jubileuszowa, 20. edycja Parady Równości. Odwołano ją z powodu pandemii, ale to nie przeszkodziło w celebracji równości. Aktywiści i influencerzy, w tym Julia Maciocha, prezeska Wolontariatu Równości i organizatorka warszawskiej Parady Równości, przepłynęli część Wisły w ramach kajakowego „Spływu równości”. 150 osób, działających na co dzień na rzecz równości i tolerancji, okazało wsparcie wobec tęczowej inicjatywy. Uczestnicy rozciągnęli na Wiśle siedmiometrowy baner z hasłem „Równość”. Marka użyła hasła globalnej kampanii – „Use Your Voice!”, by zachęcić ludzi do zabierania głosu w ważnych dla nich sprawach.

Spływ równości Levis (Fot. Grzegorz Pastuszak)

Aktywizm lokalny

LGBTQIA+ to nie ideologia. To osoby, które są mądre, kreatywne, pomysłowe, chcą pomagać innym, działać i zmieniać świat na lepsze. Działając w Paradzie, poznałam osoby, które pomogły mi wyjść z depresji, były dla mnie wsparciem w najtrudniejszych momentach życia, dzieliły ze mną też sukcesy i radości – opowiada Julia Maciocha. Zapytana o największe wyzwania stojące przed aktywistami walczącymi o prawa osób LGBTQ+, podkreśla, że trzeba pozostać solidarnym. – Nie ma jednego właściwego sposobu na aktywizm. Każdy aktywizm jest ważny i można go robić na milion sposobów. Jedni mają siłę „tylkona przekonywanie osób z najbliższego otoczenia, inni na prowadzenie ogólnopolskich kampanii. Każda, nawet najmniejsza zmiana, jest ważna. Moja rada? Zacznij lokalnie. W naszych małych społecznościach jesteśmy w stanie zrobić więcej niż ogólnopolsko, bo przekaz jest bardziej ukierunkowany. A potem? Sky is the limit! – dodaje.

Spływ równości Levis (Fot. Grzegorz Pastuszak)

Wolontariat Równości uruchomił także Fundusz Marszowy, wspierający aktywistów odpowiadających za organizację marszów równości w całej Polsce. Marka Levi Strauss & Co. zobowiązała się wesprzeć inicjatywę darowizną w wysokości 10 tys. zł. Każdy może wpłacić datek pod linkiem. Więcej informacji na temat działań Levi’s® na rzecz społeczności LGBTQ+ znajdziecie na stronie 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij