Znaleziono 0 artykułów
21.03.2019

Martin Margiela wraca do świata mody

21.03.2019
Kate Moss na pokazie Maison Martin Margiela wiosna-lato 1993 (Fot. Guy Marineau/Condé Nast , Getty Images)

Martin Margiela zawsze był jedną z najbardziej enigmatycznych i tajemniczych postaci świata mody. W 2009 roku odszedł z niej jednak na dobre i zrezygnował z prowadzenia autorskiej marki. Dziesięć lat później postanowił powrócić. I wraz z redaktor naczelną francuskiego „Vogue’a” Emmanuelle Alt, Mathiasem Augustyniakiem i Michaelem Amzalagiem – założycielami kreatywnej agencji M/M, zasiądzie w jury tegorocznego konkursu dla projektantów ANDAM Prize.

Margiela nieprzypadkowo pojawi się w jury tego właśnie konkursu dla projektantów. Był bowiem jego pierwszym laureatem. Jego udział w panelu jurorskim tegorocznej edycji założonego przez Nathalie Dufour konkursu, zbiega się z jego okrągłą trzydziestą rocznicą. Swoich fanów Margiela rozpieścił także krótkim komentarzem. – Byłem pierwszym projektantem, któremu przyznano nagrodę i dzięki niej mogłem sfinansować stworzenie atelier i rozpoczęcie jego działalności – powiedział. – Nigdy nie zapomnę tego, jak nagroda ANDAM wpłynęła na mój rozwój i za to jestem naprawdę wdzięczny. Projekty, które wtedy tak bardzo zachwyciły Dufour, zostały później włączone do kolekcji haute couture w 2006 roku.

Antonin Tron: założyciel marki Atlein i zeszłoroczny laureat konkursu ANDAM (Fot. Bertrand Rindoff Petroff, Getty Images)

Obok Margieli w jury tegorocznego konkursu ANDAM zasiądą redaktor naczelna „Vogue Paris” Emmanuelle Alt, założyciele prestiżowej, francuskiej agencji kreatywnej M/M Mathias Augustyniak i Michael Amzalag oraz fotografka Harley Weir. W zeszłym roku nagroda powędrowała do założyciela marki Atlein Antonina Trona (drugie miejsce zajął kontrowersyjny młody projektant Ludovic de Saint Sernin). W poprzednich latach w konkursie zwyciężali też między innymi Anthony Vaccarello i Iris van Herpen.

Michalina Murawska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Martin Margiela wraca do świata mody
Proszę czekać..
Zamknij