Znaleziono 0 artykułów
17.03.2020

MET Gala 2020 przełożona

17.03.2020
Lady Gaga na MET Gali 2019 (Fot. Neilson Barnard/Getty Images)

W związku zamknięciem nowojorskiego Metropolitan Museum of Art z powodu pandemii, tegoroczne Oscary świata mody, które miały odbyć się 4 maja, zostały odroczone w czasie. Nowego terminu nie podano.

W obliczu pandemii instytucje kulturalne na całym świecie – od paryskiego Luwru, przez mediolańską La Scalę, po warszawską Zachętę – zamknęły swoje drzwi dla zwiedzających. Podobną decyzję podjęto w nowojorskim Metropolitan Museum of Art, gdy w ubiegłym tygodniu dwóch pracowników muzeum zaraziło się koronawirusem. 

MET ma pozostać zamknięte do 4 kwietnia, jednak w związku z zaleceniami amerykańskiego sanepidu, by unikać zgromadzeń powyżej 50 osób, nowojorska instytucja zdecydowała się odwołać wszystkie swoje wydarzenia do 15 maja. Jednym z odroczonych w czasie wydarzeń jest MET Gala 2020, która miała odbyć się 4 maja. Nowej daty wydarzenia na razie nie podano. 

MET Gala 2020 miała odbyć się na trzy dni przed otwarciem wystawy „About Time: Fashion and Duration”, czyli „O czasie: Moda i trwanie”, powstałej z okazji 150-lecia nowojorskiego muzeum. Jak co roku, podczas prestiżowej imprezy, nazywanej Oscarami świata mody, największe gwiazdy zaprezentowałyby swoją interpretację tematu przewodniego.

Motyw przewodni każdej gali jest nieodłącznie związany z tematem wystawy, dlatego w tym roku organizatorzy wydarzenia chcieli skupić się na tym, w jaki sposób moda zmienia nasze myślenie o czasie. Gospodarzami gali MET mieli być twórca musicalu „Hamilton”, Lin-Manuel Miranda, legenda Hollywood, Meryl Streep, laureatka Oscara za „La La Land” Emma Stone oraz, oczywiście, redaktor naczelna amerykańskiego „Vogue’a”, Anna Wintour.

W oczekiwaniu na datę tegorocznej MET Gali fani mody mogą powrócić do filmu dokumentalnego dedykowanego wydarzeniu – „Pierwszy poniedziałek w maju” (dostępny na HBO GO) i przypomnieć sobie najbardziej ikoniczne kreacje w historii gali

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij