Znaleziono 0 artykułów
07.05.2024

MET Gala 2024: Awangardowa Sarah Jessica Parker najlepiej rozumie dress code imprezy

07.05.2024
(Fot. Getty Images)

Sarah Jessica Parker jest jedną z tych gwiazd, które na czerwonym dywanie MET Gali nigdy nie zawodzą. Aktorka dogłębnie bada temat przewodni wydarzenia, uważnie przegląda archiwa i precyzyjnie dobiera zespół, który tworzy jej widowiskowe kreacje. W tym roku w dream teamie gwiazdy znaleźli się modysta Phillip Treacy i projektant Richard Quinn.

To już 12. MET Gala w karierze Sary Jessiki Parker, ale zdaje się, że z każdą kolejną edycją kreacje aktorki stają się coraz bardziej fantazyjne. Tak jak podczas edycji z 2022 roku „Gilded Glamour and White Tie”, gdy jej suknia miała drugie dno (odwołała się nie tyle do historii samych Stanów Zjednoczonych, co do historii kobiet). A teraz, gdy za temat obrano „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion”, róża nie mogła być u niej różą.

Gwiazda „Seksu w wielkim mieście” podbiła czerwony dywan MET Gali w bajecznej sukni w kwiatki

O tym, że chce pracować z najbardziej utalentowanym florystą świata mody, Richardem Quinnem, Sarah Jessica Parker przekonała się podczas przygotowań do trzeciego już sezonu serialu „I tak po prostu…”. I choć w linii couturiera na wiosnę-lato 2024 znalazła suknie, które wpisałyby się w temat przewodni wydarzenia, postanowiła nieco je zmodernizować. Podobno zainspirowały ją nie ogrodowe róże, łąkowe bratki czy powabne narcyzy z kwiaciarni, ale bukiety kwiatów, które widziała na wystawie „Sargent and Fashion” w Muzeum Tate w Wielkiej Brytanii.

(Fot. Getty Images)

Najpiękniejsze suknie na MET Gali zawsze należą do Sary Jessiki Parker. Tym razem na schodach Metropolitan Museum of Art gwiazda wystąpiła w kreacji-klatce

Na tej bazie stworzyli z Richardem Quinnem krótką, sięgającą połowy łydki, krynolinę oplecioną beżową siateczką przyozdobioną koronką i naręczami układających się we florystyczne kształty błyskotek. Formą suknia przypominała klatkę dla ptaków. Efekt ten potęgował złocisty, niby skrzydlaty kapelusz autorstwa niezastąpionego Phillipa Treacy’ego oraz układające się w zaczerpnięte z fauny kształty kolczyki. Całość dopełniły haftowane rajstopy w kolorze nude, które naciągnięto na minimalistyczne czółenka oraz sięgający ziemi sznur pereł.

Zobacz także:

Pola Dąbrowska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. MET Gala 2024: Awangardowa Sarah Jessica Parker najlepiej rozumie dress code imprezy
Proszę czekać..
Zamknij