Znaleziono 0 artykułów
04.05.2020

MET gala w sieci

04.05.2020
Cardi B podczas MET Gali 2019 (Fot. Dimitrios Kambouris/Getty Images for The Met Museum/Vogue)

Co roku w pierwszy poniedziałek maja w nowojorskim muzeum zbierano fundusze na Instytut Kostiumów. Na czerwonym dywanie pojawiały się największe gwiazdy show-biznesu. Tym razem „Vogue” zaprosił widzów na galę online.

Podczas tegorocznej celebracji MET gali w sieci internauci będą mogli podziwiać najbardziej spektakularne kreacje z poprzednich lat. Wydarzenie zwieńczy transmisja live na YouTubie, „A Moment With the Met”. Rozpocznie się dziś o 24 przemówieniem redaktorki naczelnej magazynu „Vogue’a”, Anny Wintour. Wystąpią też Florence and the Machine oraz set DJ-ski projektanta Virgila Abloha.

– Dokładne odtworzenie Met gali byłoby niemożliwe. Dlatego poprosiłam paru znajomych, by dołączyli do mnie w momencie, który mam nadzieję, przyniesie nam choć trochę radości – mówiła Wintour.

W ramach akcji ukaże się także sześć nowych filmów wideo z udziałem Naomi Campbell, Cardi B, Stelli McCartney i innych. Będzie można wrócić myślami do ich najsłynniejszych stylizacji, urywków z życia, czy najlepszych momentów na czerwonym dywanie. Magazyn „Vogue” przekaże także datek na rzecz Instytutu Kostiumów oraz A Common Thread, inicjatywy wspierającej zmagania branży mody w walce z COVID-19. Internauci będą mogli pomóc poprzez wpłacanie darowizn na obie organizacje.

Z powodu globalnej epidemii, wernisaż wystawy Instytutu Kostiumów „About Time: Fashion and Duration” w Muzeum Metropolitan został przełożony na 29 października. Oficjalna kolejnej data Met gali nie jest jeszcze znana. Dzisiejszą celebrację można będzie oglądać na kanale na YouTubie magazynu „Vogue”.

Anna Wintour odpowiedziała też ostatnio na odważne pytanie Jamesa Cordena. Komik zapytał ją w swoim programie, kogo nigdy nie zaprosiłaby znów na galę MET. – Donalda Trumpa – odpowiedziała zdecydowanie. Prezydent Stanów Zjednoczonych, wtedy jeszcze biznesmen, pojawił się na czerwonym dywanie MET dwukrotnie, na początku lat 2000. 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij