Znaleziono 0 artykułów
09.08.2023
Artykuł partnerski

Najmodniejszy dodatek sezonu

09.08.2023
Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska (Fot. Łukasz Dziewic)

Żadnego gadżetu nie używamy tak często jak smartfona. A co by było, gdyby telefon stał się nie tylko najpotrzebniejszym sprzętem, ale i najmodniejszym dodatkiem? Motorola razr 40 ultra z jedynym na rynku w pełni funkcjonalnym ekranem zewnętrznym zachwyca odcieniem Viva Magenta, kolorem roku 2023 Pantone.

Żaden mój telefon nigdy nie wzbudzał takiego zachwytu jak Motorola z klapką, z którą nie rozstawałam się w połowie lat 2000. Jej fuksjowy odcień zapowiadał trend #barbiecore, na długo zanim Greta Gerwig postanowiła przenieść opowieść o kultowej lalce na duży ekran.

Dziś sięgam po kolejne najmodniejsze akcesorium stworzone przez markę Motorola. Róż ustępuje jednak miejsca kolorowi roku 2023 roku Pantone. Viva Magenta wybrana przez Instytut Pantone wibruje energią, zniewala zmysłowością, otula ciepłem. Odcień oznaczony numerem 18-1750, oscylujący wokół czerwieni i purpury, emanuje mocą, odwagą, wigorem. To kolor, który wyraża bunt, daje siłę, pobudza do życia, a jednocześnie pozwala się zrelaksować. „Niekonwencjonalna barwa na niekonwencjonalne czasy” – napisali specjaliści z Instytutu, uzasadniając tegoroczny wybór.

Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska (Fot. Łukasz Dziewic)

Viva Magenta symbolizuje też pożądaną harmonię między światem natury, którą uczymy się wreszcie szanować, a otwartością na nowe doznania, odkrycia, technologie. Ten kolor spodoba się osobom, które lubią towarzystwo innych, chętnie przekraczają bariery, łączą asertywność z empatią.

Kolor szybko znalazł zastosowanie w modzie, designie i technologii. Ubrania w odcieniu Viva Magenta pasują każdemu, wnętrzom dostarczają niezbędnej dawki koloru, zaś w projektowaniu graficznym pozwalają zwrócić uwagę na mocny akcent.

Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska (Fot. Łukasz Dziewic)
Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska (Fot. Łukasz Dziewic)

Viva Magenta zafascynowała także projektantów marki Motorola słynącej z urządzeń, które zachwycają nowoczesnym designem, niepowtarzalnym stylem i wyrazistą kolorystyką. Odcień wykorzystano w najnowszym modelu razr 40 ultra, który jest tak wyjątkowy, jak ten kolor. Smartfon nie tylko wygląda inaczej niż wszystkie inne dostępne na rynku, lecz także całkowicie zmienia nasze podejście do składanych urządzeń. Model wykonano z materiałów premium: połączenia aluminium, szkła i wegańskiej skóry. W tym designie można się zakochać od pierwszego wejrzenia.

Na naszych oczach dokonuje się rewolucja. Motorola razr 40 ultra została wyposażona w jedyny na rynku w pełni funkcjonalny ekran zewnętrzny. Udogodnienia rozpoczynają się już na poziomie rozmiaru. Składany format przypomina puderniczkę, więc idealnie zmieści się nawet do najmniejszej kopertówki (tuż obok karty kredytowej i szminki).

Dzięki w pełni funkcjonalnemu ekranowi zewnętrznemu razr 40 ultra właściwie nie trzeba otwierać, jeśli nie ma takiej potrzeby. Z telefonu można z powodzeniem korzystać jedną ręką, uzyskując wszystkie niezbędne aplikacje.

Motorola razr 40 ultra pełni jednocześnie funkcję centrum dowodzenia, telefonu służbowego, sprzętu pomagającego tworzyć kontent w mediach społecznościowych, fotobudki i… lusterka. Trzykrotny zoom pozwala z pełną precyzją dokonać poprawek makijażowych na chwilę przed ważną rozmową albo zrobieniem selfie.

Jak działa jedyny na rynku w pełni funkcjonalny ekran zewnętrzny (wielkości 3,6 cala)? Technologia pOLED zapewnia perfekcyjny obraz, który umożliwia pełnię doświadczenia. Bez otwierania urządzenia można więc korzystać z map Google, płatności Google Wallet, telefonować, wysyłać wiadomości, używać mediów społecznościowych.

Na ekranie nie przegapimy żadnej notyfikacji. Motorola razr 40 ultra pozwala wybrać pięć skrótów do najczęściej używanych aplikacji, np. poczty, Messengera czy Instagrama. Można również personalizować tło ekranu oraz wygląd zegarka. A gdy musimy szybko odpisać na wiadomość, pojawia się pełna klawiatura. Pomyślano także o wideokonferencjach czy intymnych rozmowach z wykorzystaniem kamery, oferując szeroki wybór tła.

Na ekranie zewnętrznym można także grać, np. w Golf Adventures, Tiger Run czy Marble Mayhem. Specjalnie przygotowany panel pod Spotify pozwala odtwarzać muzykę bez otwierania telefonu.

Skoro przez ekran zewnętrzny uruchamia się większość aplikacji, właściwie nie ma potrzeby otwierania smartfona, co umożliwia dyskretne korzystanie z niego podczas zajęć, spotkań służbowych czy randek, z których na bieżąco zdajemy relację przyjaciołom.

Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska (Fot. Łukasz Dziewic)

Ale – oczywiście – przejście w tryb pełnoekranowy jest banalnie proste: wystarczy jedno przyciśnięcie klawisza na ekranie. Równie swobodnie przebiega powrót do trybu ekranu zewnętrznego.

To nie wszystko. Dzięki funkcji Flex View, która pozwala ustawić telefon pod różnymi kątami, razr 40 ultra przeobraża się w przenośną fotobudkę. Zastępuje fotografa, podczas gdy my pozujemy do spontanicznej sesji zdjęciowej. Dzięki Dual Pixel PDAF obiektyw razr 40 ultra jeszcze lepiej chwyta światło, a precyzyjny podgląd pozwala perfekcyjnie skadrować zdjęcie.

Gdy niezbędny dodatek staje się modnym gadżetem, spotykają się dwa światy – mody i technologii. Model Motorola razr 40 ultra traktujemy więc jak stylowe akcesorium. Z czym zestawimy je w tym sezonie? Oczywiście z innym elementem w odcieniu Viva Magenta – dzianinową maksi, rockową ramoneską albo spodniami cargo. A może warto powtórzyć kolor na innych dodatkach? Najmodniejsze sneakersy, nerka albo bejsbolówka w tym wyjątkowym wcieleniu czerwieni staną się wyrazistym akcentem stylizacji. Ten look aż prosi się o selfie.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij