Znaleziono 0 artykułów
04.12.2020

Najgłębsze samotne zanurzenie w historii

04.12.2020
(Fot. materiały prasowe)

Victora Vescovo, który samotnie zanurzył się na głębokość 10 925 m, wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa. Na dnie Głębi Challengera towarzyszył mu zegarek Omega.

Takiego wyzwania jeszcze nie było! W 2019 roku Victor Vescovo dokonał niemożliwego – samotnie zanurzył się na głębokość 10 925 m (35 843 stóp) na dno Głębi Challengera. Jego wyczyn wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa.

(Fot. materiały prasowe)

Rekord Vescovo był częścią projektu The Five Deeps Expedition, którego celem było osiągnięcie najgłębszych punktów każdego z pięciu oceanów Ziemi. 

Victor Vescovo (Fot. materiały prasowe)

O śmiałkach powstał serial dokumentalny. Jedną z bohaterek jest dr Kathryn D. Sullivan, była astronautka NASA. W 1984 roku została pierwszą Amerykanką, która odbyła spacer w przestrzeni kosmicznej. Podczas misji w 2020 roku została także pierwszą kobietą w Głębi Challengera.

Ekipie towarzyszyły zegarki Ultra Deep marki Omega, które przetrwały najbardziej miażdżące ciśnienie na Ziemi i wróciły na powierzchnię w perfekcyjnej kondycji. Dowiodły doskonałej podwodnej wytrzymałości produktów marki.

Kathy Sullivan (Fot. materiały prasowe)

 

Redakcja Vogue.pl
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Najgłębsze samotne zanurzenie w historii
Proszę czekać..
Zamknij