Znaleziono 0 artykułów
11.09.2021

Najpiękniejsze piosenki Johna Lennona

11.09.2021
(Fot. Getty Images)

Historię tytułowej piosenki z płyty „Imagine” przeczytacie w tekście Karoliny Sulej w najnowszym numerze „Vogue'a”. Towarzyszy mu sesja zdjęciowa autorstwa Brendana Freeemana, wystylizowana przez Lornę McGee. Warto przypomnieć sobie też inne piosenki autorstwa najbardziej znanego Beatlesa, które wydał jako samodzielny artysta.

„Woman”

Oda do Yoko Ono i wszystkich innych kobiet. Piosenka ukazała się miesiąc po zabójstwie Lennona. W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” powiedział, że to dorosła wersja „Girl”, którą napisał z Beatlesami.

„Nobody Told Me”

Utwór miał trafić na album Ringo Starra „Stop And Smell The Roses” z 1981 roku. Pojawił się jednak dopiero w 1984 roku na „Milk and Honey”, wspólnym projekcie Yoko i Lennona, który był kontynuacją „Double Fantasy”.

„Instant Karma!”

Utwór został wymyślony, napisany, nagrany i zrealizowany w ciągu dziesięciu dni, co czyni go jedną z najszybciej wydanych piosenek w historii muzyki pop. Producentem utworu był Phil Spector.

„(Just Like) Starting Over”

„Double Fantasy” był ostatnim albumem, który ukazał się za życia Lennona, zaledwie trzy tygodnie przed jego zabójstwem. Główny singiel z albumu zajął pierwsze miejsce na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

„God”

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych piosenek Lennona. Artysta dochodzi do wniosku, że „jeśli istnieje Bóg, wszyscy nim jesteśmy”.

„Give Peace a Chance”

John i Yoko przeprowadzili się do Nowego Jorku we wrześniu 1971 roku, a nagrania do „Some Time in New York City” rozpoczęły się kilka miesięcy później. Lennon walczył wtedy z rządem USA, który próbował go deportować.

„#9 Dream”

Ten utwór dla wielu fanów jest jedną z najbardziej pomysłowych piosenek, jakie kiedykolwiek nagrał Lennon. Użycie wiolonczeli przypomina niektóre aranżacje George'a Martina dla Beatlesów.

„Beautiful Boy”

Piosenka, którą Lennon napisał dla syna. Utwór możemy usłyszeć w filmie „Mój piękny syn”, ekranizacji książki o tym samym tytule.

 

Marta Krupińska
Proszę czekać..
Zamknij