Znaleziono 0 artykułów
29.12.2021

Najpopularniejsi polscy artyści na TikToku w 2021 roku

29.12.2021
Young Leosia / Fot. East News

Young Leosia, Mery Spolsky i Krzysztof Zalewski, „Szklanki”, „Kiss cam (podryw roku) i „Bandyta” – prezentujemy najpopularniejszych polskich wykonawców i najpopularniejsze polskie utwory na TikToku w 2021 roku.

W zestawieniu króluje rap. Jednym z najpopularniejszych artystów obok Young Leosi (@internaziomale420), której „Szklanki” to jeden z najchętniej słuchanych utworów roku, jest raper Żabson (@internaziomale420). To właśnie w duecie z nim Young Leosia wykonuje hit „Jungle Girl”. Na liście znaleźli się także Smolasty (@smolasty), Malik Montana (@malikmontana_official) i raperka Oliwka Brazil (@oliwka_brazil). Nie zabrakło też bardziej popowych wokalistów, jak Mery Spolsky (@meryspolsky), Julia Pośnik (@juliaposio), Dawid Kwiatkowski (@kwiatkowsky), czy Anastazja Maciąg (@anastazjamaciag). „Temat o Tobie” tej ostatniej jest jedną z najpopularniejszych piosenek roku. W podsumowaniu pojawił się także pop-rockowy Krzysztof Zalewski (@zalewskiofficial).

 

Największe hity to „Kiss cam (podryw roku)” Maty, czy „Disney” rapera Kizo. Te utwory pojawiły się także w czołówce zestawień YouTube z 2021 roku. Oprócz nich była w tych podsumowaniach także piosenkarka sanah, która na TikToku króluje z utworem „etc. (na disco)” oraz Sobel – w duecie z PSR, z piosenką „Bandyta”, a także „Worki W Tłum” OIO & OKI & Young Igi & Otsochodzi, „Duże Oczy” Smolastego i „Patolove” wykonawcy Zdechły Osa.

TikTok umożliwia udostępnianie i oglądanie krótkich, najczęściej kilku- czy kilkunastosekundowych materiałów audiowizualnych. Aplikacja, która powstała w 2016 roku, ma obecnie ponad miliard użytkowników na całym świecie oraz ponad 100 mln w Europie.

Hanna Łopuszyńska
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Najpopularniejsi polscy artyści na TikToku w 2021 roku
Proszę czekać..
Zamknij