Znaleziono 0 artykułów
17.11.2022

Najważniejsze momenty w życiu Kris Jenner

17.11.2022
(Fot. Getty Images)

Nie zawsze odbieram, gdy dzwoni jedna z moich córek, ale nigdy nie odrzucam połączenia od wnuków – mówi Kris Jenner, matka sześciorga dzieci, babcia 12 wnucząt, ekspertka od budowania marki osobistej, dzięki której nazwiska „Kardashian” i „Jenner” stały się brandami. Przypominamy pięć najważniejszych momentów w jej życiu. 

Stewardesa z San Diego

Kristen Mary Houghton urodziła się 5 listopada 1955 r. w San Diego. Jej mama M.J., dziś ukochana babcia Kim Kardashian, prowadziła sklep z ubrankami dla dzieci, ojciec Robert pracował jako inżynier. Rodzice rozwiedli się, gdy Kris miała siedem lat, potem wychowywała się z mamą i jej drugim mężem, biznesmenem Harrym Shannonem. Jako nastolatka pomagała jej w sklepie. Po maturze w 1973 r. Kris przez chwilę pracowała jako stewardesa. Wkrótce miała jednak poświęcić się rodzinie – zostać żoną i matką. 

(Fot. Getty Images)

Kris Jenner: Żona adwokata i olimpijczyka

W 1978 r. Kris Houghton poślubiła adwokata Roberta Kardashiana. Na świat przyszła kolejno czwórka dzieci pary: córki Kourtney, Kim i Khloé oraz syn Rob. Kardashianowie stracili prywatność, gdy Robert podjął się obrony O.J. Simpsona w procesie o morderstwo. Kris przyjaźniła się z ofiarą zbrodni i byłą żoną futbolisty, Nicole Brown. Jej postać pojawia się zresztą w „American Crime Story” – zagrała ją Selma Blair. Gdy toczył się proces, Kardashianowie byli już po rozwodzie. Mieli jednak pozostać przyjaciółmi aż do śmierci Roberta w 2003 r.

Niemal natychmiast po rozwodzie Kris umówiła się na randkę z olimpijczykiem (po uzgodnieniu płci były mąż Jenner przyjął imię Caitlyn). W 1995 r. rodzina się powiększyła – urodziła się Kendall, a dwa lata później Kylie, najmłodsza z córek Kris. Jenner drugi raz rozwiodła się w 2015 r., już u szczytu sławy. Być może wyjdzie za mąż po raz trzeci – z młodszym o 25 lat Coreyem Gamble’em spotyka się już od ośmiu lat. 

Gwiazda telewizji

Podobno przyjaciele mówili Kris, że szalone życie jej rodziny nadaje się na reality show. W 2007 r. zgłosiła się więc z pomysłem do producenta Ryana Seacresta. Program „Z kamerą u Kardashianów” przerósł najśmielsze oczekiwania. Finał 20. sezonu wyemitowano 18 marca 2021 r. po niemal 14 latach od premiery. Niedługo później zadebiutował kolejny reality show z udziałem rodziny – „The Kardashians”, którego drugi sezon można już oglądać na platformie Disney+. W międzyczasie rodzina Kardashian-Jenner występowała w licznych spin-offach oryginalnego programu. Kamery śledziły rodzinę Kris na ślubach i rozwodach, przy narodzinach dzieci i gorzkich pożegnaniach, zarabianiu pierwszych milionów dolarów i zdobywaniu pierwszego miliona lajków. 

(Fot. Getty Images)

Momager: Kim i spółka

Już na początku kariery telewizyjnej Kris zaczęła nazywać się „momager”. Dla córek jest bowiem kimś więcej niż matką. To ona „produkuje” ich życie. Podobno upublicznienie sekstaśmy Kim to jej sprawka. Reszta jest historią.

Kris na każdą z córek ma inny pomysł: najstarsza Kourtney to ta poważna, stateczna, Kim – kreatywna, olśniewająca, stylowa, Khloé – czuła i pechowa, Kendall – supersławna modelka, Kylie – ikona stylu z głową do biznesu. Kris dba nie tylko o marki osobiste przedstawicielek swojej rodziny (Rob zrezygnował z udziału w reality show, usunął się w cień, nie potrafił konkurować ze sławnymi siostrami), lecz także ich liczne przedsięwzięcia biznesowe. Zgryźliwi narzekają, że „The Kardashians” to jedno wielkie pasmo reklam. Zamiast wycinków z życia osobistego (ślub Kourtney i Travisa Barkera, zerwanie Kim z Pete’em Davidsonem, ostateczne rozstanie Khloé ze zdradzieckim Tristanem Thompsonem) widzowie otrzymują informacje o firmach prowadzonych przez siostry. Kris stoi więc i za Poosh (Kourtney), i Skims (Kim), i Kylie Cosmetics (Kylie). 

Kris niełatwo dotrzymać kroku. Ona sama ma już powoli problem z ogarnięciem ogromu obowiązków. Dlatego codziennie budzi się o czwartej nad ranem, by po pilatesie i prysznicu zasiąść do e-maili. 

(Fot. Getty Images)

Ukochana babcia Kris

Gdy dzwonią córki, to Kris gasi pożary. Tylko czasem zdarza jej się nie odebrać połączenia. Nie wyobraża sobie natomiast, żeby tak potraktować wnuki. Jest po pierwsze i przede wszystkim babcią. Doczekała się już 12 wnucząt – Kourtney ma trójkę dzieci: Masona, Penelope i Reigna, Kim czwórkę: North, Sainta, Chicago i Psalma, Khloé córkę True i syna, Rob córkę Dream, Kylie – Stormi i rocznego syna. – Nie lubię, gdy mówią do mnie „babciu”. Jestem dla nich Lovey! – mówi. Ale nawet tę rolę Kris potrafi spieniężyć – podpisała ostatnio kontrakt z Amazonem na promocję gadżetu Glow, pozwalającego w czasie rzeczywistym grać z wnukami w gry mimo odległości. Jak płynnie godzić życie prywatne z publicznym, szczęśliwą rodzinę z zarabianiem pieniędzy, Jenner opowiada podczas wykładów MasterClass. To, że jest ekspertką, udowodniła już nieraz.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij