Znaleziono 0 artykułów
21.04.2023
Artykuł partnerski

Bieg na Piątkę z New Balance

21.04.2023
Fot. Kadr z filmu

Hasło kampanii Run Your Way marki New Balance – „Jeśli biegasz, jesteś biegaczem, a jedyny słuszny sposób biegania, to twój sposób” – motywuje każdego do zrobienia pierwszego kroku. Marka chce przełamać stereotypy związane z bieganiem, celebrując indywidualność każdego biegacza.

W Polsce New Balance wspiera społeczności biegowe New Balance Run Club oraz grupę Swords Athletics, a także po raz drugi został sponsorem New Balance Bieg na Piątkę, który towarzyszył 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu. 26 marca wszyscy chętni zmierzyli się z dystansem 5 km na ulicach deszczowej Warszawy. Wśród biegaczy znaleźli się także członkowie redakcji „Vogue Polska”, którzy sprawdzali swoją kondycję i biegowe modele New Balance.

W New Balance Biegu Na Piątkę wzięły udział Wioleta Woroniecka, marketing and PR manager „Vogue Polska”, oraz Dorota Kubańska, specjalistka ds. sprzedaży reklamy online „Vogue Polska”.

Dla Wiolety Woronieckiej był to biegowy debiut – po raz pierwszy brała udział w zorganizowanych zawodach. – Bieg na Piątkę to był mój challenge – zdecydowałam się na udział w nim w zasadzie bez przygotowania, ponieważ od jakiegoś czasu myślałam o tym, aby zacząć biegać, i potrzebowałam momentu, który mnie zmotywuje do działania. Na co dzień moja aktywność to raczej bieganie za dwójką dzieci – mówi Wioleta.

Jak przyznaje, wrażenia z biegu zmotywowały ją do kolejnych sportowych aktywności. – Największym wyzwaniem było dla mnie, amatorki, rozłożenie sił, tak aby nie przesadzić na początku i swobodnie dobiec do mety. Obok profesjonalistów, dla których liczył się wynik, niespiesznie biegła rzesza osób, którzy tak jak ja zdecydowali się na wzięcie udziału tylko dla samej przyjemności – opowiada Wiola. Podczas biegu miała okazję przetestować jeden z modeli New Balance. – Biegłam w modelu NB Fresh Foam 1080 v12. To superwygodne buty do biegania po twardych nawierzchniach. Nadal w nich biegam, bo jak się okazało, New Balance Bieg na Piątkę był rzeczywiście tylko początkiem – dodaje Wiola.

Dorota Kubańska zaczęła biegać kilka lat temu, dlatego na Bieg na Piątkę miała już odpowiednie przygotowanie. – Bieganie jest zawsze obecne w mojej aktywności sportowej – to moja ulubiona forma rozgrzewki przed treningiem siłowym. Przygodę z bieganiem zaczęłam kilka lat temu, kiedy szukałam planu na zwiększenie swojej wydolności podczas wspinaczki górskiej – opowiada Dorota. Ponieważ bieganie jest stałym elementem jej grafiku, przed New Balance Bieg na Piątkę postawiła na regenerację. – Sen jest jedną z najlepszych form regeneracji, z kolei na pięć dni przed zawodami warto postawić na posiłki bogate w węglowodany – mówi.

Dla Doroty nie były to pierwsze zawody biegowe, ale pierwsze razem z marką New Balance. – Atmosfera podczas każdego biegu jest najważniejsza i tworzą ją ludzie. Czy biegniemy na 5, 10 czy 15 km, najważniejsze jest pozytywne nastawienie i wzajemna motywacja, a tego na pewno nie zabrakło podczas biegu New Balance – opowiada. Podobnie jak Wiola, także Dorota miała okazję przetestować buty biegowe New Balance. – Miałam przyjemność testować model NB Fresh Foam More Trail v2. Zostały zaprojektowane dla biegaczy szukających maksymalnej amortyzacji i komfortu podczas biegu w terenie. W moim przypadku sprawdziły się doskonale. Dają ogromny komfort odciążenia nacisku na kolana, który pojawiał się w przypadku moich dotychczasowych butów – mówi.

O tym, jak wyglądała atmosfera podczas New Balance Bieg na Piątkę, możecie przekonać się, oglądając nasze wideo.


Wideo: Łukasz Jaśniak
Produkcja: Marta Knaś

Łukasz Jaśniak
Proszę czekać..
Zamknij