Znaleziono 0 artykułów
10.11.2023

Nie żyje Davide Renne, dyrektor kreatywny Moschino

10.11.2023
(Fot. materiały prasowe)

Włoski projektant został nowym dyrektorem kreatywnym Moschino z początkiem listopada. Na stanowisku zastąpił Jeremy’ego Scotta związanego z domem mody przez wiele lat. Światu nie dane było poznać jego wizji marki. Davide Renne zmarł w wieku 46 lat.

Davide Renne miał zostać czwartym w historii dyrektorem kreatywnym włoskiego domu mody Moschino. Wcześniej tę rolę pełnili założyciel Franco Moschino, Rossella Jardini i Jeremy Scott, który przywrócił marce dawny blask. Po dekadzie sukcesów amerykański projektant ustąpił ze stanowiska w marcu tego roku. O tym, że to właśnie 46-letni Renne zostanie jego następcą, spekulowano od samego początku. Doniesienia potwierdzono w październiku, a wraz z początkiem listopada Włoch objął stery w Moschino.

Renne jeszcze do niedawna pełnił funkcję szefa działu projektowania w Gucci. Pracował tam przez prawie 20 lat, zdobywając doświadczenie u boku Alessandra Michelego oraz Fridy Giannini. Renne o Michelem pisał: „Nauczył mnie marzyć o wielkich rzeczach i popchnął dalej”. Davide do domu mody Gucci dołączył w lutym 2004 r., po prawie czterech latach pracy u boku Alessandra Dell’Acqua, którego wspominał jako swojego „pierwszego nauczyciela i mentora”. Projektant był absolwentem szkoły mody Polimoda we Florencji.

Zaledwie tydzień po rozpoczęciu pracy w Moschino projektant zmarł. Przyczyny śmierci nie ujawniono. Renne miał 46 lat.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij