Znaleziono 0 artykułów
05.04.2021

Nie żyje Zygmunt Malanowicz

05.04.2021
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Aktor znany z takich produkcji jak „Nóż w wodzie”, „Trąd” czy „Dom” zmarł 4 kwietnia. O śmierci artysty poinformował zespół Nowego Teatru.

Zygmunt Malanowicz urodził się 4 lutego 1938 roku w Korkożyskach, niewielkiej miejscowości na Wileńszczyźnie. Na ekranie i deskach teatru zadebiutował jeszcze zanim skończył studia na Wydziale Aktorskim łódzkiej Filmówki. Aktor wystąpił w ponad 50 filmach. Sławę przyniosła mu rola w nominowanym do Oscara filmie Romana Polańskiego „Nóż w wodzie”. Malanowicza mogliśmy również oglądać w „Trądzie”, „Jarosławie Dąbrowskim” czy serialu „Dom”.

Pracę na planie godził z drugą wielką pasją, czyli teatrem. Aktor grywał na scenach w całej Polsce, w tym w Poznaniu, Łodzi i Warszawie. W stolicy szczególnie upodobał sobie scenę teatru Studio, Teatru Rozmaitości, Teatru Dramatycznego i Nowego Teatru, gdzie w tym roku miał wcielić się w postać Odysa w nowej sztuce.

Malanowicz zmarł 4 kwietnia w wieku 83 lat. O śmierci aktora poinformował zespół Nowego Teatru: „4 kwietnia 2021 odszedł od nas Zygmunt Malanowicz. Nie wiemy, co napisać, bo żadne słowa nie oddadzą żalu i nie wypełnią pustki jaka pozostawił ten wspaniały człowiek, przyjaciel, wielki aktor. Miał być Odysem w nowym spektaklu Nowego Teatru. Mamy nadzieję, że w ten sposób, trochę na skróty, ale dotarł do Itaki. Zygmuncie, żegnamy Cię dziękując za wszystkie wspaniałe chwile, które nam ofiarowałeś”.

Julia Właszczuk
  1. Ludzie
  2. Talenty
  3. Nie żyje Zygmunt Malanowicz
Proszę czekać..
Zamknij