Znaleziono 0 artykułów
08.05.2024

Anya Taylor-Joy nie było na MET Gali 2024, ale świętowała ją tą sukienką

08.05.2024
(Fot. Getty Images)

Efekt Zendayi udzielił się Anyi Taylor-Joy. Aktorka wyruszyła w trasę promującą jej najnowszy film „Furiosa”, w którym wciela się w tytułową bohaterkę. Podczas spotkań z prasą Anya Taylor-Joy wybiera futurystyczne sukienki, które doskonale oddają klimat filmu. Mimo iż na MET Gali 2024 Anya Taylor-Joy znalazła się na liście nieobecnych, to jej metalowa minisukienka z rzeźbionymi różami podbiłaby jej czerwony dywan.

Anya Taylor-Joy jest jedną z najlepiej ubranych gwiazd młodego pokolenia. Odkąd zyskała popularność rolą w serialu Netflixa „Gambit królowej", została stałą bywalczynią czerwonych dywanów. Gwiazda zgrabnie porusza się między stylem glamour inspirowanym Złotą Erą Hollywood, a odważnymi, ekstrawaganckimi strojami. Jako ambasadorka Diora najczęściej wybiera kreacje francuskiego domu mody. Podczas Oscarów 2024 zachwyciła olśniewającą sukienką inspirowaną archiwalną kreacją domu mody Dior. To dzięki niej znalazła się w kręgu najlepiej ubranych gwiazd na filmowej gali. Wiele o jej stylu mówi także inna kreacja Diora, z jesienno-zimowego pokazu kolekcji, na której pojawiła się w czerwonej sukience i glanach. Suknię Diora wybrała nawet na swój sekretny ślub. Na co dzień lubi bawić się modą i pojawiać się w odważnych strojach, jak chociażby skórzanych spodniach nawiązujących do stylu BDSM.

Anya Taylor-Joy jako młoda Furiosa serwuje styl z innego świata

Trzeba przyznać, że Zendaya zapoczątkowała ciekawy trend wśród gwiazd na czerwonych dywanach. To ona jako pierwsza podczas promocji filmu „Diuna: Część druga" razem ze swoim stylistą Lawem Roachem zaczęli wybierać kreacje oddające klimat produkcji. Podobnie zachwycała kreacjami w duchu tennis core podczas promocji filmu „Challengers". Jak widać ten pomysł spodobał się także Anyi Taylor-Joy. Wcielając się w role młodej Furiosy w sequelu filmu „Mad Max: Na drodze gniewu", aktorka pojawia się w futurystycznych stylizacjach balansujących na granicy mody i performansu. Pojawiła się już w awangardowej kreacji Ricka Owensa z długą skórzaną spódnicą, czy zbroi Rabanne. Jednak to jej ostatnia kreacja zasługuje na szczególną uwagę. Romantyczne ucieleśnienie filmowej młodej Furiosy Anya Taylor-Joy zaprezentowała podczas meksykańskiej premiery filmu w metalowej sukience w kwiaty projektu Balmain.

Anya Taylor-Joy w metalowej sukience w kwiaty Balmain podbiłaby czerwony dywan MET Gali 2024

Anya Taylor-Joy w metalowej sukience Balmain / (Fot. Getty Images)

Chociaż Anya Taylor-Joy nie pojawiła się na tegorocznych Oscarach mody, to jej metalowa stylizacja była chodzącym ucieleśnieniem dress code'u MET Gali 2024 - „The Garden of Time". Minisukienka Balmain została wykuta z metalu pod jej wymiary, przez co Anya Taylor-Joy niemal zamieniła się w żywą rzeźbę. Na swoim Instagramie gwiazda „Furiosy" podzieliła się nagraniem, na którym jest ubierana w awangardową kreację Balmain.

Jak dotąd Anya Taylor-Joy dopiero raz pojawiła się na MET Gali. Zadebiutowała na niej w 2018 roku, kiedy temat przewodni brzmiał „Heavenly Bodies: Fashion & The Catholic Imagination". Wówczas aktorka zaprezentowała się w złotej, bogato zdobionej kreacji Dolce & Gabbana. Według doniesień amerykańskiej prasy Anya Taylor-Joy miała pojawić się także na tegorocznej edycji modowych Oscarów, jednak zobowiązania związane z trasą promocyjną „Furiosy" pokrzyżowały jej plany.

Zobacz również:

 

Ewelina Kołodziej
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Anya Taylor-Joy nie było na MET Gali 2024, ale świętowała ją tą sukienką
Proszę czekać..
Zamknij