Znaleziono 0 artykułów
11.01.2022

Nowa zapowiedź dokumentu, którego bohaterem jest Kanye West

11.01.2022
Fot. Materiały prasowe

„Jeen-yuhs: A Kanye Trilogy” o życiu i karierze Kanyego Westa już za kilka tygodni pojawi się na Netflixie. Dokument podzielony jest na trzy odcinki, pierwszy z nich będzie miał premierę już 16 lutego. 

Nowy zwiastun pokazuje Kanyego Westa na początku XXI wieku. Zaczyna się sceną, przedstawiającą znajomych rapera, którzy żartobliwie kwestionują to, że artysta nazywa samego siebie geniuszem na początku swojej drogi muzycznej. We wczesnych latach dwutysięcznych Kanye był młodym aspirującym raperem i producentem.

Wszystkie części trylogii mają pokazać 21 lat z życia rapera – proces, w którym West prowadzi swoją karierę od muzyka do biznesmena. Na film składać się będą niepublikowane wcześniej materiały, a wśród nich między innymi nagrania, pokazujące kulisy produkcji jego najbardziej kultowych albumów, wywiady, wystąpienie Kanyego w programie „Saturday Night Live”. Poznamy też opowieść o tym etapie życia Westa, w którym kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo, czy dokument obejmie wątek rozpadu związku muzyka z Kim Kardashian.

Dokument wyreżyserowali Coodie i Chike Ozah, którzy są też producentami filmu. „Jeen-yuhs: A Kanye Trilogy” opisywany jest jako „trzytygodniowe wydarzenie globalne”. 

Kanye nagrał dotąd 10 albumów studyjnych, zdobył 22 statuetki Grammy, a w tym roku, za płytę „Donda”, nominowany jest do tej nagrody w pięciu kategoriach.

 

 

 

Zuzanna Zasada
Proszę czekać..
Zamknij