Znaleziono 0 artykułów
17.08.2021
Artykuł partnerski

W pandemii 64 proc. osób zmieniło swoje nawyki oczyszczania twarzy. A Ty?

17.08.2021
Getty Images

Skąd czerpiemy wiedzę na temat oczyszczania i pielęgnacji skóry? Jak pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie marki CeraVe przez międzynarodową firmę badawczą IPSOS, w ubiegłym roku tylko 11% osób zasięgnęło porady bezpośrednio od dermatologa. W badaniu wzięło udział ponad 10 100 respondentów z 23 krajów, w tym z Polski.

Większość z uczestników badania polegała na rekomendacjach rodziny, przyjaciół i mediów społecznościowych, które dla wielu z nas stały się pierwszym źródłem informacji. Z różnym skutkiem, bo prawie 20% ankietowanych kobiet twierdzi, że stan ich skóry pogorszył się podczas pandemii. Z kolei 13% z nich zauważa jego poprawę. Dlatego CeraVe właśnie za pośrednictwem kanałów społecznościowych chce upowszechniać wiedzę na temat właściwej pielęgnacji. 

Efekt pandemii

COVID-19 wpłynął na wszystkie dziedziny naszego życia, w tym na pielęgnację. Globalne badanie przeprowadzone przez CeraVe wykazało, że aż 64% osób zmieniło swoje nawyki w tym zakresie w ciągu ostatniego roku.

Jak wynika z badania IPSOS dla marki CeraVe, nawyki oczyszczania są najbardziej priorytetowe dla mieszkańców Azji (w końcu to właśnie w Korei narodziła się idea dwuetapowego demakijażu) i Europy Wschodniej, gdzie praktycznie wszyscy deklarują codzienne mycie twarzy. W Polsce 97,2% respondentów myje twarz codziennie. Z kolei mieszkańcy Wielkiej Brytanii, USA, Australii i krajów skandynawskich robią to statystycznie najrzadziej. Ponadto, Azjaci stosują zwykle więcej produktów po oczyszczeniu skóry (wystarczy przypomnieć sobie słynne 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, obemujące m.in. tonik, esencję, maskę w płachcie, serum, krem pod oczy i na dzień). W Polsce zaś ponad 60% ankietowanych po oczyszczeniu skóry sięga jeszcze po krem czy inny produkt nawilżający.

Getty Images

Co ciekawe, prawie 1/3 ankietowanych uważa, że oczyszczanie nie jest w stanie odbudować ich bariery skórnej. To nieprawda, bo właściwie dobrany preparat pozostawi na skórze składniki, które pomogą w utrzymaniu prawidłowej bariery hydrolipidowej. zabezpieczając skórę przed podrażnieniami, szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, choćby smogu oraz utratą wody i cennych lipidów. 

Ponadto, prawidłowe oczyszczanie twarzy to pierwszy krok do zdrowo wyglądającej, zadbanej skóry, bez którego nawet najlepszy krem czy serum nie będą skuteczne. Powinniśmy oczyszczać skórę twarzy dwa razy dziennie - przed pójściem spać i po wstaniu, z użyciem łagodnego preparatu, najlepiej bez substancji zapachowych, który nie podrażni i nie będzie osłabiać naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry.

Ważne jest nie tylko, czym myjemy twarz, ale też jak to robimy. Należy nałożyć preparat oczyszczający opuszkami palców na wilgotną skórę, delikatnie masując, po czym spłukać go letnią wodą. Przy wysokim poziomie zanieczyszczeń można to zrobić dwukrotnie. Nie powinno się natomiast używać do oczyszczania twarzy wacików kosmetycznych. Nie służą one ani środowisku, ani skórze, która nie lubi tarcia. Tak samo więc powinniśmy zachować ostrożność przy osuszaniu twarzy. Do wycierania najlepiej sprawdzi się miękki ręcznik, który wystarczy delikatnie przyciskać do twarzy, zbierając nadmiar wody.

Getty Images

Sprawdzone źródło

Szukając w Internecie porad dotyczących pielęgnacji, jeśli nie korzystamy ze specjalistycznych, sprawdzonych źródeł, łatwo natknąć się na błędne informacje. Stosowanie się do nich może mieć niekorzystne skutki dla naszego zdrowia i urody, a nawet prowadzić do uszkodzenia bariery ochronnej skóry.

Kremowa pianka do mycia twarzy dla skóry normalnej i suchej / Fot. mat. prasowe
Nawilżający Krem-Pianka do MyciaCeraVe Unikalna formuła Nawilżającej Krem-Pianki do Mycia zawiera wyłącznie łagodne substancje oczyszczające, 3 kluczowe dla zdrowia skóry ceramidy oraz kwas hialuronowy, który wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry oraz przynosi jej ukojenie.

Jak wynika ze wspomnianego powyżej  badania dla marki CeraVe, takie błędy pielęgnacyjne wciąż są powszechne. Niemal 90% uczestniczących w ankiecie Polaków używa do mycia twarzy ciepłej i gorącej wody, 57% nie stosuje produktów o zrównoważonym pH, a prawie 41% do oczyszczania używa tylko wody.

Nawilżająca emulsja do mycia dla cery normalnej i suchej CeraVe / Fot. materiały prasowe
Nawilżająca Emulsja do MyciaCeraVe Podobnie jak wszystkie produkty z gamy CeraVe zawiera 3 kluczowe dla skóry ceramidy. Unikatowość zawdzięcza temu, że nie pieni się, bo jest pozbawiona wszystkich agresywnych składników pianotwórczych, które mogą drażnić ciało i twarz. Sprawdza się w oczyszczaniu równie dobrze jak olejek.

Dlatego CeraVe wykorzystuje ekspercką wiedzę dermatologów, którzy stanowią wiarygodne źródło informacji na temat skóry. Dla marki kluczowe jest zdrowie skóry, a co za tym idzie - zachowanie jej prawidłowego pH. 

Oczyszczający żel do mycia dla cery normalnej i tłustej CeraVe / Fot. materiały prasowe
Oczyszczający Żel do Mycia ciała i twarzyCeraVe Ma w składzie trzy kluczowe ceramidy zapewniające szczelność bariery naskórkowej oraz witaminę B3 zmniejszającą wydzielanie sebum

Widać to w ofercie CeraVe. Znajdziemy w niej łagodne, bezzapachowe preparaty do mycia przeznaczone dla różnych typów cery, od suchej, przez normalną, po tłustą. Wszystko po to, by jak najlepiej zadbać o potrzeby każdej skóry. 

Marta Krupińska
Proszę czekać..
Zamknij