Znaleziono 0 artykułów
26.10.2021

Nowy Range Rover: Definicja luksusu

26.10.2021
Fot. materiały prasowe

Brytyjska marka od przeszło pół wieku jest synonimem luksusu. Nowa odsłona kultowego SUV-a to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.

Gdy 50 lat temu Range Rover zaprezentował model Classic, pierwszy luksusowy samochód terenowy, był to początek nowego rozdziału w historii motoryzacji. Sukces kolejnych modeli, takich jak Discovery czy Vogue, utwierdził pozycję marki, sprawiając, że stała się ona synonimem luksusu. Samochody brytyjskiej marki pokochały gwiazdy i członkowie rodziny królewskiej, na czele z samą Elżbietą II. Teraz przyszedł czas na nową odsłonę kultowego SUV-a.

Fot. materiały prasowe

Aby uczcić to szczególne wydarzenie, marka zaprosiła grono wybranych dziennikarzy, w tym redaktorkę „Vogue Polska”, do Monachium, gdzie odbyła się przedpremierowa prezentacja nowego modelu. Na miejscu mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć imponujące efekty pracy zespołu, ale również poznać ludzi, którzy sprawili, że ambitny projekt stał się rzeczywistością.

– Nowy Range Rover jest wspaniałą manifestacją naszej wizji stworzenia najbardziej pożądanych luksusowych pojazdów na świecie, dla najbardziej wymagających klientów. Otwiera on kolejny rozdział w wyjątkowej historii pionierskich innowacji, które są znakiem rozpoznawczym Range Rovera od ponad 50 lat – mówił Thierry Bolloré, Chief Executive Officer, Jaguar Land Rover.

Fot. materiały prasowe

Luksusowy SUV robi wrażeni. Wzrok przykuwa m.in. charakterystyczna sylwetka Range Rover inspirowana modernistyczną architekturą. Jak tłumaczyli projektanci marki, każdy element samochodu został starannie przemyślany – widać to zarówno w rozwiązaniach technicznych, jak i designerskich. Przystępując do pracy, zespół Range Rover wrócił do podstaw, a ważnym punktem odniesienia dla zastosowanych rozwiązań było… ludzkie ciało. To samochód, w którym mamy czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Minimalistyczna paleta barw nowego Range Rovera – od chłodnych odcieni beżu, po ciepłe odcienie naturalnego drewna – podkreśla elegancki design auta i szerokie możliwości jego personalizacji. Na uwagę zasługuje zrównoważona alternatywa dla klasycznych, skórzanych wykończeń, czyli Ultrafabrics. Ta niezwykle przyjemna w dotyku tkanina to kontynuacja współpracy Land Rovera z Kvadrat, marką specjalizującą się w produkcji tkanin klasy premium.

Fot. materiały prasowe

Wsiadając do nowego Range Rovera, przenosimy się do innego świata. Wytłumione dźwięki otoczenia, inteligentne rozwiązania i eleganckie wykończenia gwarantują pełen komfort i pozwalają rozsiąść się wygodnie w fotelu i cieszyć jazdą.

Premiera nowego Range Rovera planowana jest na 2022 rok, a już dwa lata później, w 2024 roku, do rodziny dołączy model z napędem elektrycznym.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Design
  3. Nowy Range Rover: Definicja luksusu
Proszę czekać..
Zamknij