Znaleziono 0 artykułów
26.04.2020

Nowy film z Hugh Jackmanem i Allison Janney już na HBO GO

26.04.2020
„Zła edukacja” (Fot. Materiały prasowe HBO GO)

„Zła edukacja” to oparta na faktach opowieść o kuratorze oświaty w małym amerykańskim miasteczku Roslyn, który dokonując w szkołach publicznych malwersacji finansowej na wielką skalę, ukradł ponad 11 mln dolarów.

Tragikomedia w reżyserii Cory’ego Finleya przedstawia postać Franka Tassone, który pracuje niestrudzenie jako kurator oświaty, dbając o to, aby jego uczniowie odnieśli życiowy sukces. Z drugiej strony, bez skrupułów przyjmuje i defrauduje pieniądze od tych samych ludzi, którym tak gorliwie stara się pomóc. Mistrza manipulacji portretuje nagrodzony Tony i nominowany do Oscara aktor Hugh Jackman. Na ekranie partneruje mu Allison Janney, laureatka Oscara w 2018 roku za rolę drugoplanową w filmie „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”. Janney wciela się w postać pracowitej Pam Gluckin, prawej ręki doktora Tassone’a, która zarządza kuratorium i szkołami w okręgu Roslyn. 

„Zła edukacja” (Fot. Materiały prasowe HBO GO)
„Zła edukacja” (Fot. Materiały prasowe HBO GO)

Twórcy filmu oprócz historii Tassone’a oraz jego społeczności, która pozostaje pod wpływem charyzmatycznego kuratora, obnażają słabości amerykańskiego systemu oświaty i luki w przepisach, które pozwalają na korupcję. 

Skandal finansowy, do którego doszło w 2004 roku, odkryli uczniowie lokalnego liceum, publikując krótki artykuł na łamach szkolnej gazetki „The Beacon”. Kiedy jeden z dziennikarzy „New York Timesa”, przeczytał materiał w gazetce swojego syna, informacja o największej malwersacji w historii trafiła na pierwsze strony gazet. Co ciekawe, scenarzysta produkcji Mike Makowsky pochodzi z Roslyn, to więc dla niego bardzo osobisty projekt.

 

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij