Znaleziono 0 artykułów
09.03.2023

Być kobietą: Wspólny projekt Woolrich i Fantastudio

09.03.2023
Luzai (Fot. Carolina Amoretti)

Co to znaczy być kobietą? Odpowiedzi na to pytanie poszukują Woolrich i Fantastudio w nowym projekcie fotograficznym Caroliny Amoretti. Jej bohaterki reprezentujące różne oblicza kobiecości, która jest dla nich synonimem wolności.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Woolrich i Fantastudio ponownie połączyły siły. Po projekcie Blooming, w ramach którego mediolańskie Stadere zmieniło się w inspirującą opowieść o kobiecym doświadczeniu, marka i kreatywny inkubator postanowiły sięgnąć po medium fotografii. Carolina Amoretti, założycielka Fantastudiu, sportretowała pięć wyjątkowych bohaterek w ich domach. Każda z nich reprezentuje inny wymiar kobiecego doświadczenia.

Carolina Amoretti (Fot. Carolina Amoretti)

W swoich projektach Sara Ricciardi eksploruje rolę seksualności. Z kolei Aya Mohamed, studentka politologii, działa na rzecz przełamywania lęku i uprzedzeń wobec inności. Producentka, fotografka i modelka Bianca Hirata angażuje się w walkę z przemocą za pośrednictwem stowarzyszenia #DonneXStrada. Tymczasem kameruńska piosenkarka Luzai w swoich utworach wypowiada wojnę dyskryminacji. Piątą bohaterką serii jest sama fotografka. Amoretti za pośrednictwem Fantastudio od lat zajmuje się walką o prawo kobiet do sprawowania kontroli nad obrazem własnego ciała.

Proste z pozoru portrety reprezentują różne oblicza kobiecości. Tym, co łączy je wszystkie jest emanująca z nich sprawczość, siła i wolność. I tego właśnie życzymy wszystkim, nie tylko w Dzień Kobiet.

1/10 Aya Mohamed

2/10 Aya Mohamed

3/10 Lüzai

4/10 Lüzai

5/10 Sara Ricciardi

6/10 Sara Ricciardi

7/10 Bianca Hirata

8/10 Bianca Hirata

9/10 Carolina Amoretti

10/10 Carolina Amoretti

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij