Znaleziono 0 artykułów
25.10.2023
Artykuł partnerski

Nowy program odbudowy włosów L’Oréal Professionnel Paris

25.10.2023
(Fot. Materiały prasowe)

Do niedawna tuszowaliśmy zniszczone włosy, dziś możemy je odbudowywać. Jak donoszą naukowcy L’Oréal Professionnel Paris, nawet dwa lata uszkodzeń rdzenia włosa da się odwrócić, i to przy pomocy jednej, odpowiednio zaprojektowanej pielęgnacji.

Włosy, cera i zęby to trzy elementy urody, na które zwracamy uwagę przy poznawaniu kogoś. Kondycja włókien włosów jest więc czymś wyjątkowo ważnym w naszym wizerunku. Dzięki niezliczonym radom profesjonalistów z mediów społecznościowych, Instagrama czy TikToka mamy wiedzę, jakie powinny być zadbane włosy. I wciąż rosną nasze związane z tym oczekiwania. Wychodząc im naprzeciw, naukowcy z LOréal Professionnel Paris zaczęli szukać sposobu na poprawę kondycji włosów od środka. Po latach badań odkryli, że da się odbudować uszkodzenia w najgłębszych warstwach, w strukturze molekularnej włosów.

LOréal Professionnel Paris: Weźmy włos pod lupę

Mało kto z nas kiedykolwiek przyjrzał się budowie włosa. Jego przekrój wygląda jak pień ściętego drzewa: ma wiele słojów, czyli warstw łusek, a w samym ich środku jest rdzeń, zbudowany z peptydów. Peptydy ułożone są w łańcuch, który może zawierać aminokwasy, posiadające unikalne właściwości. Szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak na przykład zabiegi chemiczne, mogą naruszać wiązania peptydowe. A gdy dochodzi do ich przerwania, następuje osłabienie struktury molekularnej włosów, co decyduje o pogorszeniu ich kondycji.

Zaawansowana naprawa Absolut Repair Molecular

Jak odtworzyć – złożoną z peptydów – strukturę molekularną włosa? Eksperci LOréal Professionnel Paris mają odpowiedź: za pomocą Absolut Repair Molecular, przełomowej pielęgnacji marki. Formuła produktów została opracowana we współpracy z naukowcami, a także – jak piszą PR-owcy firmy – najlepszymi ekspertami w dziedzinie fryzjerstwa z całego świata, z Francji, Brazylii i Stanów Zjednoczonych. Działanie Absolut Repair Molecular jest innowacyjne: w dużym uproszczeniu skupia się na uzupełnianiu peptydów. Brzmi prosto, ale proste nie jest. Komponenty peptydów, czyli wiązań aminokwasów, są bowiem za duże, żeby wprowadzić je do włókien włosa. Nowość rozwiązania LOréal Professionnel Paris polega na odpowiednim, wymagającym technologicznie rozdzieleniu ich cząsteczek. Dopiero tak przygotowane peptydy są w stanie przedostać się w odpowiednie miejsce i spektakularnie poprawiać stan włosów (czego dowiódł test konsumencki po dwóch tygodniach stosowania szamponu, serum do spłukiwania i maski bez spłukiwania)

Co daje Absolut Repair Molecular

Pielęgnowane w ten sposób pasma stają się mocniejsze, bardziej sprężyste i elastyczne. Poprawiają się ich gładkość i łatwość rozczesywania. Jak można przeczytać w materiałach na temat linii, „nawet dwuletnie zniszczenia włókien włosów da się odwrócić już za sprawą jednego użycia Absolut Repair Molecular”. Każdy z kosmetyków linii ma bowiem w składzie 5 aminokwasów, glicynę, a także serynę, kwas glutaminowy, argininę i tyrozynę, która szczególnie przydaje się kosmykom zniszczonym przez zabiegi. Poza tym produkty zawierają aż 2 procent (w przypadku koncentratu 3 procent) cennych komponentów peptydów, które decydują o odbudowie wiązań aminokwasów.

Cztery butelki od LOréal Professionnel Paris

Najważniejsza jest w tym przypadku łatwość przeprowadzenia kuracji. Składają się na nią cztery produkty do zastosowania w domu lub w salonie. Szampon intensywnie oczyszcza, wzmacnia i odnawia włókna włosów. Sprawia, że pasma stają się silniejsze, odżywione, bardziej sprężyste. Mają, jak wyliczyli znawcy, o 86 procent więcej wygładzenia niż bez stosowania tych produktów.

(Fot. Materiały prasowe)

Drugi kosmetyk to serum do spłukiwania (które może być stosowane jak odżywka) – nazywane dawką czystej siły, która odbudowuje strukturę molekularną włosów. Nie tylko regeneruje łuski od zewnątrz, ale też wzmacnia rdzeń. Efekty widać od razu – włosy są zregenerowane, wygładzone, lśniące i nawet trzy razy mocniejsze (według testu instrumentalnego po użyciu serum do spłukiwania Absolut Repair Molecular).

(Fot. Materiały prasowe)

Jest też maska bez spłukiwania, którą nakłada się na umyte włosy. Produkt przywraca elastyczność, sprężystość, chroni przed puszeniem się, a dodatkowo także przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zabezpiecza także przed bardzo wysoką temperaturą. Czwarty preparat to prawdziwy gwiazdor gamy Absolut Repair Molecular – koncentrat.

Koncentrat LOréal Professionnel Paris: Produkt do stosowania w salonach

W przeciwieństwie do trzech wcześniej wspomnianych produktów koncentrat jest zalecany do używania wyłącznie przez profesjonalistów, w salonach fryzjerskich. Ma bowiem większą siłę działania – zawiera więcej peptydów (3 procent), a poza tym aminokwasy, działające kompatybilnie.

(Fot. Materiały prasowe)

Nowatorstwo formuły potwierdzają trzy patenty przyznane we Francji. Koncentrat działa tak intensywnie, że nie tylko odbudowuje powierzchnię włosów, lecz także wnika przez ich włókna, uzupełniając strukturę molekularną rdzenia. Prawidłowo stosowany przywraca włosom siłę (zdrowy, pojedynczy włos może utrzymać ciężar nawet 100 do 150 gramów!). Ponadto stosowanie koncentratu zapewnia błyskawiczną transformację: kosmyki stają się widocznie zdrowsze, bardziej elastyczne. Łatwiej się rozczesują i odzyskują pożądaną gładkość.

Mocne, lśniące włosy: Absolut Repair Molecular

Produkty Absolut Repair Molecular sprawdzą się w pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Docenią je osoby oczekujące od kosmetyków technologicznego zaawansowania i dogłębnego działania. Polubią je też wszyscy ceniący szybkość i spektakularność efektów.

Nowa gama od francuskiego giganta jest przyjemna w stosowaniu. Ma delikatny, drogeryjny zapach i miłą konsystencję. Nade wszystko jednak wyróżnia się skutecznością, za którą odpowiedzialność bierze jeden z największych światowych specjalistów od pielęgnacji włosów. A tę skuteczność działania linii wyjątkowo łatwo jest sprawdzić.

Anna Protas
Proszę czekać..
Zamknij