Znaleziono 0 artykułów
30.05.2024

Numerologia. Jakie cechy ma numerologiczna 5?

30.05.2024
(Il. Igor Kubik)

Numerologiczna Piątka ceni sobie wolność. Piątka potrzebuje zmian, a w miłości Piątka lubi poczucie samodzielności. Oto charakterystyka numerologicznej Piątki.

Numerologicznym Piątkom patronuje Merkury – planeta mająca pod opieką astrologiczne Bliźnięta i Pannę, jednak w moim przekonaniu najlepiej odpowiada im znak Lwa. Piątki są wyraziste – mają w sobie tyle impetu, energii i autonomii, że łatwo zauważamy ich obecność. Wydają się pewne siebie, rozmowne (momentami za bardzo), najlepsze są dla nich wolne zawody – aktorstwo, adwokatura, media, polityka.

Znane numerologiczne Piątki

Jako Piątki urodziły się niezwykle charakterystyczne aktorki – Kate Winslet, Drew Barrymore, Uma Thurman, Angelina Jolie, Gillian Anderson. Są bardzo różnorodne, ale żadnej z nich nie można uznać za banalną, prawda?

Piątka ceni życie wolne i swobodne

Pięcioramienna gwiazda, znana też jako pentagram, to starożytny symbol magii i czarów. W wersji odwróconej szpicem jednego z ramion ku górze – także symbol rewolucji, jak w symbolu czerwonej gwiazdy. Pod tą cyfrą urodziła się też Alanis Morissette, piosenkarka, której największym hitem okazał się utwór „Ironic”. W większości kultur Piątka jest symbolem niezgody, co nie musi oznaczać konfliktowości, ale sygnalizować kolizje z rzeczywistością, jaką znamy. Tytuł słynnej piosenki Freddiego Mercury'ego (urodzonego jako Siódemka), „I want to break free”, mógłby być życiowym mottem numerologicznej Piątki. Osoby z tą urodzeniową liczbą pozostają w ciągłej awangardzie – irytują ludzi przywiązanych do porządku i tradycji, ale przyczyniają się do rozwoju kultury i cywilizacji.

Numerologiczna Piątka związki z ludźmi traktuje priorytetowo

Dzięki swojej potrzebie wolności i poszukiwaniu nowych możliwości urodzeniowa Piątka ma naturalną zdolność do przemieszczania się między różnymi grupami, osobami i językami, co czyni ją wyśmienitą tłumaczką. Nie jest może wystarczająco cierpliwa, by w pełni sprawdzić się w tym zawodzie, ale świetnie odnajdzie się podczas mediacji między stronami. Ta zdolność adaptacji przypomina bohaterkę powieści Veroniki Roth „Niezgodna”, która wyłamała się z deterministycznego porządku swojej społeczności, rezygnując z jednoznacznego opowiedzenia się za jednym stylem życia.

Znaczenie liczby pięć w tarocie

Tarotowe Piątki to przede wszystkim Papież (Archont, 5 arkano) i Umiarkowanie (14 arkano). Papież to konfrontacja z władzą – w rozkładzie oznaczać może wiele rzeczy – od małżeństwa czy innego formalnego potwierdzenia związku lub partnerstwa przez przyjmowanie pozycji autorytetu oraz zderzenie z zewnętrznym autorytetem – formujące, ale też być może nieprzyjemne. Papież to duchowy autorytet, wiedza, mądrość (kodeksowa) i doświadczenie. Jest to też siła stabilizująca, podobnie jak w przypadku Umiarkowania, symbolizującego taki typ równowagi, która wspiera twórczość, kreatywność i sztukę (stąd okultysta Aleister Crowley nazwał tę kartę po prostu „Arts”).

Małe tarotowe piątki również przypominają o równowadze i jej odzyskiwaniu. W przypadku piątki pucharów jest to konieczność zmierzenia się z przegapionymi, ominiętymi albo zwyczajnie niewykorzystanymi potencjałami i talentami. Często nazywana „kartą płaczu po rozlanym mleku”. Piątka pucharów przypomina o tym, że nie wszystkie plany jesteśmy w stanie realizować, a porażka w tym zakresie czyni nas po prostu ludźmi. Piątka mieczy to klasyczna niezgodność – konflikt, ale mały. Piątka kijów (lub różdżek) mówi o marnowaniu czasu przez łapanie wszystkich srok za ogon, dekoncentrację i brak wyraźnie nakreślonego celu. Piątka monet (lub dysków) przypomina o aktualności podziałów geopolitycznych. Jest jedną z kart wyrażających różnicę między tradycyjnie materialistycznie i indywidualistycznie nastawionym Zachodem. Tamtejsze źródła interpretują tę kartę jako odczuwanie niedostatku i patrzenie na świat z perspektywy braku, a nie obfitości. Na Wschodzie piątkę monet czyta się jako przypomnienie o potrzebie dzielenia się i wspierania w sytuacjach niedostatku.

Piątka potrzebuje partnera, który jej nie ogranicza

Związek z Piątką z pewnością nie jest nudny. Osoby spod tego znaku lubią i praktykują sensualne praktyki, ale choć mają skłonność do flirtu, są raczej wierne. Być może kompensują stałością w związku niestałość we wszystkich innych sferach? Trudno powiedzieć, ale warto pamiętać, że wbrew pozorom są to lojalni partnerzy. Jeśli kochasz któreś z tych barwnych stworzeń, nie nakładaj na nie ograniczeń – dawaj poczucie bezpieczeństwa, ale i autonomię.

Ewa Majewska
  1. Styl życia
  2. Horoskop
  3. Numerologia. Jakie cechy ma numerologiczna 5?
Proszę czekać..
Zamknij