Znaleziono 0 artykułów
29.05.2021

Obejrzyj film „Dom Pierre’a Cardina”

29.05.2021
Fot. materiały prasowe

Przy okazji Paryskiego Weekendu z „Vogue Polska” zapraszamy na seans nagrodzonego w Wenecji dokumentu o ikonie francuskiej mody. To jemu Louis Vuitton, Christian Dior czy Yves Saint Laurent zawdzięczają swoje istnienie.

Biznesmen, koneser mody i współpracownik Christiana Diora na zawsze zmienił styl ubierania się kobiet, uwalniając je od gorsetu. Wprowadził w modzie nowe sylwetki, struktury i barwy. Zdemokratyzował modę, a w dodatku potrafił na tym zarobić. W filmie śledzimy karierę Cardina na przestrzeni dekad – od pierwszych kroków stawianych w 1945 roku w Paryżu, gdzie zaprojektował kostiumy do „Pięknej i bestii” Jeana Cocteau, przez prowadzenie pracowni Christiana Diora, na własnym domu mody, kończąc.

 

Film możecie obejrzeć w godzinach 18:00-24:00 pod linkiem po zalogowaniu się na platformę. Życzymy miłego seansu!

„Dom Pierre'a Cardina” i „Opera paryska” są dostępne na platformie vod.mdag.pl, gdzie przez cały rok można oglądać najlepsze filmy dokumentalne z festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity oraz art-house’owe fabuły z portfolio Against Gravity. Tegoroczna edycja festiwalu MDAG odbędzie się 3-12 września w kinach w siedmiu miastach oraz 16 września-3 października online.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij