Znaleziono 0 artykułów
04.06.2022

Open’er Festival 2022: Lato, gwiazdy, muzyka

04.06.2022
Dua Lipa / Fot. materiały prasowe

Po prawie trzech latach bez koncertów w końcu znów możemy cieszyć się muzyką na żywo. Pozycją obowiązkową w tegorocznym kalendarzu jest powracający po przerwie Open’er Festival. Oto trzy powody, dla których warto być w Gdyni od 29 czerwca do 2 lipca.

Open’er Festival to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń muzycznych w Polsce. Co roku ponad 100 tysięcy fanów muzyki spotyka się na lotnisku w Gdyni-Kosakowie, by wspólnie cieszyć się koncertami największych polskich i zagranicznych gwiazd. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – oprócz szerokiego przekroju gatunków muzycznych, uczestnicy mogą również wybrać się do festiwalowego teatru, zajrzeć do strefy restauracyjnej i dowiedzieć się o współczesnych wyzwaniach od przedstawicieli organizacji pozarządowych. Każdy, kto miał przyjemność wziąć udział w wydarzeniu, wie, że to nie tylko wielkie święto muzyki, lecz także niezwykłe wspomnienia na całe życie.

 

Po dwóch latach przerwy (nie licząc zeszłorocznego Open’er Park, czyli kameralnej wersji wydarzenia) Open’er Festival powraca w klasycznej formule. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 26 czerwca – 2 lipca. Dlaczego warto być w tym czasie w Gdyni?

Światowy poziom

W blisko 20-letniej historii Open’era, na jego scenach zagrały największe gwiazdy światowej sceny muzycznej – od Prince’a przez Depeche Mode, Björk i Radiohead po Ye Westa, Justice i The Weeknd. W tym roku również nie zabrakło wielkich nazwisk, na czele z Duą Lipą, The Killers i Imagine Dragons. W pełnym gwiazd line-upie każdy znajdzie coś dla siebie. Fani rapu nie mogą przegapić koncertu Megan Thee Stallion i Playboia Cartiego, miłośnicy rocka na pewno docenią występ Måneskin, a zwolennicy alternatywnych brzmień mogą wybierać między koncertami Sky Ferreiry i Michaela Kiwanuki.

 

Największe polskie gwiazdy

Jedną z misji festiwalu zawsze była promocja rodzimych twórców i twórczyń. Dlatego na scenie, u boku gwiazd światowego formatu, zobaczymy również największe polskie gwiazdy. W line-upie tegorocznej edycji znaleźli się Taco Hemingway i Dawid Podsiadło. To jedna z niewielu okazji, by obejrzeć obu panów na żywo, bo bilety na ich koncerty rozchodzą się w ciągu minut. Na Open’er Festival 2022 zobaczymy także ikonę pokolenia zoomerów – Young Leosię, Jana Rapowanie i gwiazdę światowej sceny muzyki elektronicznej, DJ-kę VTSS. Dobra zabawa gwarantowana.

 

Nie tylko muzyka

Open’er Festival to bez wątpienia wielkie święto muzyki. Oprócz koncertów na uczestników czeka również wiele wydarzeń towarzyszących, a na fanów mody strefa Fashion, w tym roku dedykowana idei upcyklingu i założeniom zrównoważonego rozwoju. Jeśli los planety i jej mieszkańców nie jest wam obojętny, zajrzyjcie do strefy NGO, gdzie będziecie mogli porozmawiać z przedstawicielami organizacji pozarządowych i dowiedzieć się, jak zmienić świat na lepszy. Między koncertami w strefie restauracyjnej nakarmią was najciekawsze koncepty kulinarne z całego kraju. Więcej szczegółów już wkrótce!

Do zobaczenia w Gdyni!

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij