Znaleziono 0 artykułów
19.03.2020

Oscarowe animacje na Netfliksie

19.03.2020
"Spirited Away: W krainie bogów (Fot. Walt Disney Co./Courtesy Everett Collection)

Pod koniec stycznia platforma streamingowa poinformowała, że w nadchodzących miesiącach udostępni 21 filmów Studia Ghibli, w tym nagrodzone Oscarem w 2002 roku „Spirited Away: W krainie Bogów” Hayao Miyazakiego.

„Animacje od Studia Ghibli od ponad 35 lat zachwycają fanów na całym świecie. Mają już status legendy. Cieszy nas, że będziemy mogli udostępnić je w dodatkowych wersjach językowych widzom z Ameryki Łacińskiej, Europy, Afryki i Azji, wprowadzając ich w ten fantastyczny i niepowtarzalny świat animacji” – napisano w oficjalnym oświadczeniu Netfliksa.

Studio Ghibli, założone w 1985 roku przez Isao Takahatę i Hayao Miyazakiego, do tej pory wyprodukowało dwadzieścia dwa filmy pełnometrażowe cieszące się popularnością na całym świecie, zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Studio wyróżniają olśniewające animacje i epickie historie, które na stałe wpisały się w japońską popkulturę. Jedna z produkcji – „Spirited Away: W krainie Bogów” – w 2002 roku przyniosła Miyazakiemu Oscara dla najlepszego filmu animowanego.

(Fot. materiały prasowe Netflix)

Współpraca jest odpowiedzią na prośby wielbicieli. – W dzisiejszych czasach istnieją różne świetne sposoby docierania do odbiorców. Posłuchaliśmy naszych fanów i podjęliśmy decyzję o udostępnieniu naszego katalogu filmów w przesyłaniu strumieniowym. Mamy nadzieję, że dzięki temu widzowie ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej odkryją świat Studia – mówi producent Toshio Suzuki. Netflix dodaje, że jest to spełnienie marzeń zarówno dla nich jak i milionów użytkowników platformy.

Pierwsze obrazy (jak na przykład „Podniebna poczta Kiki” i „Mój sąsiad Totoro”) są dostępne na platformie od 1 lutego, miesiąc później pojawiło się kolejne siedem (w tym uhonorowaną Oscarem animację), a ostatnie tytuły pojawią się 1 kwietnia.

Weronika Wachowicz
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Oscarowe animacje na Netfliksie
Proszę czekać..
Zamknij