Znaleziono 0 artykułów
10.07.2020

Pary z planu filmowego

10.07.2020
Brad Pitt i Angelina Jolie (Fot. J. Emilio Flores/Corbis via Getty Images)

Światła, kamera, akcja! Długie godziny spędzone razem na planie potrafią zbliżyć do siebie ludzi. Jedne z najsłynniejszych historii miłosnych w Hollywood zaczęły się właśnie w blasku reflektorów. Choć nie wszystkie zakończyły się happy endem, wciąż je pamiętamy. 

Brad Pitt i Angelina Jolie: Sensacyjny początek, smutny koniec

Brad Pitt i Angelina Jolie (Fot. Stephane Reix/For Picture/Corbis via Getty Images)

Światowe media długo żyły trójkątem miłosnym, od którego zaczął się związek tej pary. Pitt i Jolie poznali się w 2004 roku podczas pracy nad filmem „Pan i Pani Smith” o małżeństwie szpiegów. W tym czasie amerykański aktor był jeszcze mężem Jennifer Aniston. Uznawani za ulubioną parę Ameryki, niespełna rok później rozwiedli się. Angelinę oskarżono o rozpad ich małżeństwa. W wywiadach Jolie przyznawała, że uczucie między nią a Bradem narodziło się na planie, zaznaczała jednak, że do niczego między nimi wtedy nie doszło. Ich związek mimo nagonki prasy przetrwał. W 2014 roku para w obecności dzieci złożyła przysięgę małżeńską. Ku zaskoczeniu wszystkich dwa lata później Jolie złożyła pozew rozwodowy, a Pitt w wywiadzie mówił otwarcie o swoim problemie z alkoholem.

Humphrey Bogart i Lauren Bacall: Amant i baby

Humphrey Bogart i Lauren Bacall z synem (Fot. Bettmann)

Złośliwi mówili, że młodsza o 25 lat Bacall mogłaby być córką Bogarta. Różnica wieku nie przeszkodziła im jednak stworzyć związku, który trwał aż do śmierci aktora w 1957 roku. Poznali się na planie debiutanckiego filmu Bacall „Mieć albo nie mieć”. Humphrey, który już wtedy miał status gwiazdy, reputację miłośnika whisky, a także żonę, zakochał się w obiecującej aktorce po uszy. Sukces filmu sprawił, że wytwórnia już zacierała ręce, żeby wypuścić kolejną produkcję z kasowym duetem. Na planach zachowywali jak zakochani nastolatkowie. Wkrótce Bogart wniósł pozew o rozwód i w maju 1945 roku ożenił się z Bacall, którą nazywał pieszczotliwie „Baby”. Mimo że aktorka przyłapała Bogarta w łóżku z inną kobietą, a sama rzekomo romansowała z Frankiem Sinatrą, para przetrwała wszystkie burzliwe momenty.

Blake Lively i Ryan Reynolds: Para dowcipnisiów 

Blake Lively i Ryan Reynolds (Fot. Mike Coppola/Getty Images)

Aktorzy tworzą jedną z najzabawniejszych par w amerykańskiej branży filmowej. Nieustannie dogryzają sobie w mediach społecznościowych. Aktorka kilka lat temu złożyła mężowi życzenia urodzinowe, udostępniając jego zdjęcie, na którym ledwo mieści się w kadrze obok Ryana Goslinga. Z kolei Reynolds w dniu urodzin aktorki opublikował na swoim profilu jej najmniej korzystne zdjęcia. Uczucie między aktorami narodziło się na planie filmu „Zielona latarnia”. W 2012 roku wzięli ślub, wychowują trzy córki.

Blake Lively i Ryan Reynolds (Fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

Mila Kunis i Ashton Kutcher: Różowe lata

Mila Kunis i Ashton Kutcher (Fot. Alberto E. Rodriguez/Getty Images for Disney)

Występowali razem w popularnym na przełomie mileniów serialu komediowym „Różowe lata 70.”. Kiedy zaczynały się zdjęcia do produkcji, Kunis miała zaledwie 14 lat, on był od niej starszy o pięć lat. W wywiadach aktorka przyznawała, że nie zastanawiała się wtedy, czy kolega z planu jest przystojny. Para oficjalnie zaczęła spotykać się dopiero w 2012 roku, kiedy Kutcher był w separacji z ówczesną żoną Demi Moore, a Kunis zakończyła wieloletni związek z Macaulayem Culkinem. Dwa lata później na świat przyszedł ich syn, Wyatt. Co ciekawe, aktorka w jednym z wywiadów przyznała, że na początku myślała o tej znajomości jako o układzie friends with benefits. Czasami można się miło rozczarować.

Alicia Vikander i Michael Fassbender: Natychmiastowa chemia 

Alicia Vikander i Michael Fassbender (Fot. Karwai Tang/WireImage)

Poznali się w 2015 roku na planie filmu „Światło między oceanami”, gdzie on zagrał latarnika, który przyjmuje posadę na wyspie u brzegu Australii. Wkrótce dołącza do niego żona (w tej roli Vikander). Małżeństwo od długiego czasu bezskutecznie stara się o dziecko. Kiedy myślą, że wszystko stracone, u brzegu wyspy rozbija się łódź z noworodkiem na pokładzie. W wywiadach aktor podkreślał, że chemia między nim a Alicią była natychmiastowa. Para, która skutecznie unika mediów i tabloidów, pobrała się w 2017 roku.

Rami Malek i Lucy Boynton: Podwójne szczęście

Rami Malek i Lucy Boynton (Fot. Jeff Kravitz/FilmMagic)

Muzyczna biografia wokalisty Queen była jednym z najgłośniejszych filmów 2018 roku, przede wszystkim dzięki oscarowej roli Ramiego Maleka. Praca przy „Bohemian Rhapsody” przyniosła aktorowi również szczęście w życiu prywatnym. W postać Mary Austin, partnerki i przyjaciółki Freddy’ego Mercury’ego, wcieliła się 26-letnia Lucy Boynton. Na początku 2018 roku Malek i jego koleżanka z planu pojawili się razem podczas prezentacji nowej kolekcji Alexy Chang w Londynie.

Kurt Russell i Goldie Hawn: Wieczni narzeczeni

Kurt Russell i Goldie Hawn (Fot. Aaron Rapoport/Corbis/Getty Images)

Poznali się w 1968 roku, pracując nad filmem „Jedyna oryginalna orkiestra rodzinna”. Jednak dopiero 15 lat później, na planie kolejnej wspólnej produkcji „Szybka zmiana”, zaiskrzyło. Mimo że nie są małżeństwem, uchodzą ze jedną z najbardziej zakochanych par w show-biznesie. W 1986 roku na świat przyszedł ich syn Wyatt, a Kate Hudson, córka Goldie Hawn z poprzedniego małżeństwa, wielokrotnie w wywiadach podkreślała, jak ważną rolę w jej wychowaniu i dorastaniu odegrał Russell.

Elizabeth Taylor i Richard Burton: Do dwóch razy sztuka

Elizabeth Taylor i Richard Burton (Fot. Trevor Humphries/Central Press/Getty Images)

Jedna z najbardziej ikonicznych par złotej ery Hollywood. Ich płomienny i burzliwy romans, który narodził się podczas pracy nad filmem „Kleopatra”, od początku wzbudzał wiele emocji. Fakt, że Burton był już wtedy żonaty, stał się pożywką dla prasy, nie tylko amerykańskiej, ale również włoskiej. Taylor nazywano „pożeraczką mężów”, a jej zachowanie potępił nawet ówczesny papież. Para za nic miała jednak plotki i w 1965 roku wzięła ślub. Paparazzi nie odstępowali ich na krok, licząc na sensację, bo oboje lubili zaglądać do kieliszka, a Burton niejednokrotnie podnosił rękę na żonę. W tym okresie aktorka nie wychodziła z domu bez dużych, ciemnych okularów. Rozwiedli się w 1974 roku, by rok później ponownie wziąć ślub. Mimo że ich drugie małżeństwo również zakończyło się rozwodem, aktorka przyznała, że gdyby nie śmierć aktora, zapewne po raz trzeci stanęliby na ślubnym kobiercu.

Elizabeth Taylor i Richard Burton na planie "Kleopatry" (Fot. Screen Collection/Getty Images)

Penélope Cruz i Javier Bardem: Hiszpański temperament

Penélope Cruz i Javier Bardem (Fot. Sonia Recchia/Getty Images)

Muza Pedro Almodóvara i hiszpański aktor poznali się w 1992 roku na planie satyry o zabarwieniu erotycznym „Szynka, szynka”. Cruz miała wówczas 18 lat, Bardem – 24. Podobno między aktorami już nawiązało się porozumienie, ale Cruz postanowiła spróbować swoich sił w Hollywood. W tym czasie aktorkę łączono z Tomem Cruisem, Matthew McConaugheyem czy Mattem Damonem. W 2008 roku z Bardemem ponownie spotkali się na planie zdjęciowym. Woody Allen postanowił obsadzić temperamentny duet w roli równie temperamentnych kochanków w obrazie „Vicky Cristina Barcelona”. Chemia między aktorami była wręcz namacalna, ale długo starali się ukryć swój związek przed wścibskim okiem dziennikarzy. W 2010 roku wzięli ślub i wychowują dwójkę dzieci.

Ryan Gosling i Eva Mendes: Prywatne oblicze 

Ryan Gosling i Eva Mendes (Fot. Sonia Recchia/Getty Images)

Trudno w Hollywood o drugą parę, która tak bardzo chroni prywatność. Media przez długi czas spekulowały na temat związku gwiazdy filmu „Drive” i pochodzącej z Miami aktorki. Poznali się na planie filmu „Drugie oblicze” w 2012 roku. Pięć lat wcześniej aktor rozstał się z Rachel McAdams, z którą poznał się na planie filmu „Pamiętnik”. Gosling i Mendes rzadko udzielają wywiadów i mówią o życiu rodzinnym. W 2014 roku na świat przyszła ich pierwsza córka Esmeralda, a dwa lata później – Amada.

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij