Znaleziono 0 artykułów
26.05.2021

Paryski Weekend z „Vogue Polska” już 29 i 30 maja

26.05.2021
Ilustracja Stefania Kolanowska

W ostatni weekend maja zapraszamy czytelniczki i czytelników do Paryża, który jest również tematem przewodnim czerwcowego wydania „Vogue Polska”. Przyjrzymy się paryskim markom i domom mody, a także ikonom paryskiego stylu. Sprawdzimy, z jakimi kosmetykami nie rozstają się paryżanki, i podpowiemy, gdzie w Polsce znaleźć prawdziwe francuskie menu. Sprawdźcie, co jeszcze dla Was przygotowaliśmy!

SOBOTA 29 maja 2021 r.

Instagram „Vogue Polska”

Makijaż w stylu paryżanek w wykonaniu Darii Day
Opis: Dariia Day, polska wizażystka z branży mody i założycielka marki By Dariia Day, mieszkająca w Paryżu od 12 lat, pokaże, jak uzyskać naturalny makijaż w stylu paryżanek. Podpowie, z jakich francuskich kosmetyków korzystać, i wskaże sposoby na skuteczną pielęgnację.
Godzina: 16.00

Francuska sztuka wina z Modern Wine Club
Opis: Po pracy, w porze lunchu, od poniedziałku do niedzieli – wino towarzyszy Francuzkom i Francuzom zawsze i wszędzie. To po prostu codzienny rytuał. O kulturze picia wina we Francji, o tym, jak dobierać wino i jak robią to Francuzi, opowiedzą Jowita Michniowska i Marek Datkun z Modern Wine Club.
Godzina: 18.00

Ola Rudnicka w rozmowie z Karoliną Gruszecką
Opis: Ola Rudnicka, gwiazda okładki czerwcowego wydania „Vogue Polska”, mieszka w Paryżu od ośmiu lat, a od siedmiu występuje w każdym pokazie Chanel. Po śmierci Karla Lagerfelda, gdy dyrektorką kreatywną francuskiego domu mody została Virginie Viard, współpraca Oli z marką weszła w nowy etap. Jako jedyna Polka jest uznawana za oficjalną „przyjaciółkę” marki. W rozmowie z dyrektorką mody „Vogue Polska” opowie o pracy nad sesją okładkową, a także o życiu w jednym z najpiękniejszych miast świata.
Godzina: 20.00

Vogue.pl

Streaming filmu „Dom Pierre’a Cardina”, reż. P. David Ebersole, Todd Hughes, Millennium Docs Against Gravity
Opis: – Byłem najmłodszym człowiekiem w modzie; najmłodszym, który osiągnął tak olbrzymi sukces. Ten przychodzi, gdy jest się kreatywnym lub komercyjnym. Ja spełniałem jedno i drugie kryterium – mówił francuski projektant, który zmarł 29 grudnia 2020 roku w wieku 98 lat. W filmie „Dom Pierre’a Cardina”, dzięki niepokazywanym wcześniej archiwalnym wywiadom z projektantem oraz innymi znawcami mody, twórcy próbują uchwycić i zrozumieć ponadczasowy geniusz Cardina, mistrza futurystycznych projektów.
Godzina: 18.00-24.00

A to tylko ułamek tego, co dla Was przygotowaliśmy! Wybierzemy kultowe francuskie kosmetyki, z którymi nie rozstają się paryżanki. Odkryjemy mniej znane miejsca stolicy Francji. Przybliżymy sylwetki ikon paryskiego stylu, które wciąż nas inspirują, a redaktorki i redaktorzy „Vogue Polska” zdradzą, jakie francuskie marki lubią szczególnie. Z okazji setnych urodzin Chanel N°5 poprosiliśmy polskich ilustratorów o ich wizualną interpretację tej słynnej wody toaletowej.

NIEDZIELA 30 maja 2021 r.

Instagram „Vogue Polska”

Rozmowa z Ellą Zubrowską, projektantką biżuterii 
Opis: Ella Zubrowska, projektantka biżuterii, z Paryżem związana jest od ponad dekady, ale jak mówi, dopiero teraz nauczyła się „dozować sobie” miasto. Bo liczba fascynujących ludzi i wydarzeń, które niesie ze sobą Paryż, łatwo wywołuje stan permanentnego FOMO. W niedzielnym livie Zubrowska opowie o blaskach i cieniach codziennego życia w stolicy Francji. Zdradzi, czego warto nauczyć się od paryżan. I wskaże ważne punkty na mapie miasta, których nie znajdziecie w przewodnikach.
Godzina: 16.00

Live cooking z Davidem Gaboriaudem
Opis: Razem z szefem kuchni Davidem Gaboriaud zabierzemy Was w podróż po prowansalskich smakach – przygotujemy drink z lawendą, tartę z warzywami na kruchym spodzie i popularny street food pan bagnat. Bukujcie bilety, lecimy do Prowansji!
Godzina: 18.00

Vogue.pl

Streaming filmu „Opera paryska”, reż. Jean-Stéphane Bron, Millennium Docs Against Gravity
Opis: Francuska produkcja odsłania kulisy funkcjonowania jednego z największych, najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych teatrów na świecie.
Godzina: 18.00-24.00

Na tym nie kończymy! Na Vogue.pl znajdziecie wybór najlepszych francuskich filmów oraz zdjęcia zapierających dech w piersiach paryskich ogrodów. Podpowiemy, gdzie w Polsce znajdziecie prawdziwe francuskie menu, i porozmawiamy z Sarah Lavoine – architektką wnętrz, córką Jeana-Stanislasa Poniatowskiego, byłego redaktora naczelnego francuskiego „Vogue’a”. Na koniec przyjrzymy się francuskim ikonom stylu na fotografiach retro, a na podstawie serialu „Emily w Paryżu” zbadamy wyobrażenia i mity na temat miasta świateł.

"Dom Pierre'a Cardina" i "Opera paryska" są dostępne na platformie vod.mdag.pl, gdzie przez cały rok można oglądać najlepsze filmy dokumentalne z festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity oraz art-house'owe fabuły z portfolio Against Gravity. Tegoroczna edycja festiwalu MDAG odbędzie się 3-12 września w kinach w siedmiu miastach oraz 16 września - 3 października online.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij