Znaleziono 0 artykułów
10.09.2019

Pattinson i Dafoe w zwiastunie do „The Lighthouse”

10.09.2019
Willem Dafoe, Robert Eggers i Robert Pattinson na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto (Fot. GP Images/Getty Images)

Aktorzy wcielili się w role samotnych latarników w nowym dramacie psychologicznym Roberta Eggersa.

Lata 90. XIX wieku. Thomas Wake i Ephraim Winslow to zmęczeni życiem latarnicy, zamknięci w klaustrofobicznym domu na targanej sztormem wyspie. Odseparowani od świata, wpadają powoli w spiralę szaleństwa. Nowy zwiastun do „The Lighthouse” zapowiada intensywne filmowe przeżycia. Czarno-biały dramat to trzymający w napięciu obraz stopniowego rozpadu ludzkiej psychiki pod wpływem trudnych warunków i samotności. 

Obsadę ograniczono do dwóch aktorów. W role latarników wcielili się Willem Dafoe i Robert Pattinson, po których można spodziewać się popisu talentu. Dafoe należy do grona najlepszych aktorów Hollywood, a na swoim koncie ma takie produkcje jak „Van Gogh. U bram wieczności” czy „The Florida Project”. Pattinson dał ostatnio popis w „Good Time” braci Safdie, a niedługo wcieli się w nowego Batmana. 

Za kamerą „The Lighthouse” stanął Robert Eggers, reżyser horroru „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”. Napisał również scenariusz do filmu. Film trafi do kin 18 października. Data polskiej premiery nie została jeszcze potwierdzona.
 

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Pattinson i Dafoe w zwiastunie do „The Lighthouse”
Proszę czekać..
Zamknij