Znaleziono 0 artykułów
26.04.2019
Artykuł partnerski

Piękne włosy, zdrowa skóra

26.04.2019
Kampania Koleston Perfect Wella Professionals (Fot. Materiały prasowe)

Głębokie brązy, wyraziste czerwienie, świetliste blondy to kolory, których oczekuje się na włosach po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Równie ważne jest to, żeby zabieg koloryzacji nie podrażniał skóry. Zaawansowany technologicznie Koleston Perfect ME+ od Wella Professionals to farba także dla wrażliwców! 

Większość dziewczyn farbujących włosy odwiedza fryzjera  raz w miesiącu. Zabieg koloryzacji może się jednak skończyć migreną, swędzeniem skóry, łzawieniem oczu, a w najgorszym wypadku silną alergią kontaktową. Wynika to z tego, że wiele farb profesjonalnych zawiera szkodliwe substancje PPD i PTD, które mogą wywoływać niebezpieczne dla zdrowia skutki uboczne. I właśnie dlatego Wella Professionals stworzyła zupełnie nowy rodzaj trwałej profesjonalnej koloryzacji z nowymi technologiami pigmentacyjnymi, który jest przełomem na rynku profesjonalnych farb do włosów. 

ABC składników

Pokaż mi swoją farbę, a powiem ci, co w niej jest. Od tego powinna się zaczynać każda wizyta w salonie fryzjerskim. Dobrze, żeby specjalista poinformował klientki, które substancje z listy potencjalnych alergenów mogą się znajdować w stosowanych do koloryzacji produktach. Lista jest dość długa ze względu na to, że farba, dzięki której uzyskujemy pożądany rezultat, musi zawierać zarówno pigmenty, jak i substancje, które rozchylają łuski włosa (aby koloranty mogły do nich przeniknąć), a także składniki, które ten kolor we włosie utrwalą, aby się nie wypłukiwał.

Kampania Koleston Perfect Wella Professionals (Fot. Materiały prasowe)

Niestety, pomimo wielu lat istnienia na rynku (produkty profesjonalne do koloryzacji są w sprzedaży od ponad 130 lat) większość farb nadal ma dyskusyjne składy. Wiele kobiet nie korzysta z usług koloryzacji ze względu na skutki uboczne, jakie może wywołać ten zabieg. Niemało osób cierpi z powodu alergii kontaktowych lub wziewnych, a komponenty produktów do koloryzacji zawierają drażniące substancje, konserwanty lub alergeny. Osoby z wrażliwą skórą wychodzą więc z założenia, że lepiej nie narażać zdrowia kosztem wyglądu i rezygnują z koloryzacji włosów. 

I właśnie dlatego po latach prób i eksperymentów powstała farba Koleston Perfect od Wella Professionals. Jako pierwsza na rynku jest oparta na opatentowanej technologii ME+®. To prawdziwy przełom naukowy! I niezwykły moment w historii koloryzacji. Do tej pory w farbach do włosów spotykano PPD i PTD, substancje zawierające pigmenty (obecne również w czarnych ubraniach, tatuażach, a nawet tatuażach z henny), które wywołują alergie skórne i podrażniają błony śluzowe. 

– Trudno sobie wyobrazić, że od ponad stu lat nasza branża używa tych samych cząsteczek pigmentów w permanentnych farbach do włosów. Nowy Koleston Perfect z ME + wszystko to zmieni.  Przełomowe technologie zastosowane w tej farbie zapewniają żywy kolor i zmniejszają uszkodzenia włosów, co nazywamy koloryzacją po koloryzacji. Jesteśmy przekonani, że to innowacyjne podejście do farb permanentnych zrewolucjonizuje naszą branżę i wzmocni naszą pozycję wiodącej marki profesjonalnych farb do włosów – mówi Laura Simpson, dyrektor ds. marketingu Coty Professional Beauty.

Technologia ME+® dostępna w farbie Koleston Perfect obniża ryzyko rozwinięcia się nowej alergii na farbę do włosów, bo jest zamiennikiem drażniących PPD i PTD.  

Koleston Perfect Wella Professionals (Fot. Materiały prasowe)

Technologia w służbie natury

Zastosowanie nowoczesnej technologii z pigmentami jest naprawdę przełomowe. W dobie zanieczyszczonego środowiska, wątpliwej jakości wody i powietrza oraz niezdrowego stylu życia warto unikać dodatkowej porcji niepotrzebnej i obciążającej organizm chemii. Jest to najlepsze rozwiązanie nie tylko dla zdrowia, ale też dla otaczającego nas środowiska. 

Kosmetyki Koleston Perfect Wella Professionals (Fot. Materiały prasowe)

Jeśli można unikać drażniących komponentów, to najlepszym wyborem w kwestii koloryzacji będzie taka farba, która nie zawiera szkodliwych składników, za to już na etapie farbowania włosów wykazuje się działaniem pielęgnacyjnym. Nic dziwnego, że Koleston Perfect pokochali i klientki, i sami koloryści. 

–– Nowy Koleston Perfect ME+ to przełomowa technologia, która daje mi pewność, że składniki zawarte w farbie nie są szkodliwe dla zdrowia. Gwarantuje piękny żywy kolor bez ryzyka zniszczenia włosów – mówi Dawid Krynicki, fryzjer stylista.

Dawid jest kreatorem wizerunku polskich gwiazd i adeptem międzynarodowych akademii fryzjerskich, m.in. Vidal Sassoon czy Professionnel Soho Academy NYC, oraz wielokrotnym laureatem ogólnopolskich konkursów fryzjerskich. Priorytetem w pracy są dla niego naturalność i pragmatyczność fryzury. Testując farbę Koleston Perfect z technologią ME+, Dawid stworzył nowy kolor włosów dla polskiej blogerki Charlize Mystery. Świadomość tego, jakie składniki zawarte są w farbie do włosów, jest dla niej kluczowa. 

– W rozpędzonym świecie świadomy wybór jest dla mnie wyjątkowo ważny. Dlatego staram się utrzymywać balans między pracą a życiem prywatnym. To samo dotyczy koloryzacji włosów. Chcę mieć pewność, że za produktem, który wybieram, stoi absolutnie najlepsza technologia – mówi blogerka.

Patrząc na lśniące włosy Charlize Mystery w odcieniu truskawkowego blondu, można zauważyć, że w przypadku koloryzacji przy pomocy Koleston Perfect doskonały kolor idzie w parze z dbałością o kondycję włosów. Takie połączenie daje niezwykle naturalny efekt. Jeśli więc jesteś zwolenniczką naturalnego piękna, szukaj salonów Wella Professionals z logo Color Masterz najnowszymi farbami Koleston Perfect ME+.

Kampania Koleston Perfect Wella Professionals (Fot. Materiały prasowe)
Maria Kowalczyk / nostressbeauty
Proszę czekać..
Zamknij