Znaleziono 0 artykułów
18.04.2024

Marka Mercure otwiera pierwszy hotel w Albanii

18.04.2024
Fot. materiały prasowe

W ostatnich kilku sezonach Albania stała się jedną z najgorętszych podróżniczych destynacji. Nie bez powodu nazywa się ją wschodzącą gwiazdą Morza Śródziemnego – oferuje świetną pogodę, pyszną kuchnię i piękną architekturę. Marka Mercure otworzyła tam właśnie swój hotel – kompleks w Tiranie jest pierwszym obiektem brandu w tym kraju.

W ubiegłym roku Albania przyjęła rekordową liczbę 10 milionów turystów i już teraz przewiduje się, że w tym roku grono miłośników wypoczynku w tym kraju jeszcze wzrośnie. Nic dziwnego więc, że infrastruktura hotelarska rozwija się w dynamicznym tempie. W Tiranie swój pierwszy hotel w Albanii otworzyła właśnie marka Mercure.

Fot. materiały prasowe

Hotel Mercure Tirana oferuje 64 pokoje, których wnętrza zainspirowane zostały lokalną kulturą Albanii. Nawiązania do tamtejszej sztuki i tradycji przeplatają się z nowoczesnymi akcentami, tworząc eklektyczną mieszankę, która zadowoli zarówno miłośników wygody, jak i wielbicieli designu.

Fot. materiały prasowe

Hotel Mercure Tirana to jednak nie tylko miejsce do wypoczynku, ale też przestrzeń do nieprzeciętnych kulinarnych doznań. Albania słynie z doskonałego jedzenia – w hotelowej restauracji Berat można spróbować wariacji na temat najbardziej znanych albańskich potraw oraz skosztować lokalnych win. A wszystko to na spektakularnym tarasie z malowniczym widokiem na panoramę Tirany.

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij