Znaleziono 0 artykułów
29.09.2022

Podcast „Call to action!”, s. 2, odc. 4: MAWO a dobrze

29.09.2022
(Fot. Jakub Pleśniarski)

Czy można prowadzić markę odzieżową jednocześnie dbając o społeczności i planetę? Jak uprawiać organiczną bawełnę nie wyjaławiając gleby i nie marnując wody? 

Odpowiedzią jest MAWO (czytaj „mało”) ­– projekt modelki Marii Zakrzewskiej i jej partnera Sergiusza Zięciaka. W duchu japońskiej filozofii danshari, która odrzuca to co niepotrzebne i niekomfortowe, stworzyli od podstaw markę odpowiedzialną, specjalizującą się w jednym produkcie – koszuli. Nie jest to zwykła koszula, a ponadczasowy, świetnie skrojony i neutralny płciowo uniform. Ich znakiem rozpoznawczym jest niebieski guzik, inspirowany Pale Blue Dot, ikoniczną fotografią Ziemi.

Maria Zakrzewska i Sergiusz Zięciak / Fot. Archiwum prywatne

MAWO (@mawocollective) promuje nową jakość w branży mody, nie tylko korzystając z najlepszych materiałów z odzysku – nici pochodzą z recyklingu butelek plastikowych, a bawełna organiczna jest opatrzona wiodącym na świecie certyfikatem GOTS – ale także zmieniając nasze podejście do konsumpcji. Kupujmy mało, a świadomie! Zrównoważony rozwój pozwala nam zaspokoić własne potrzeby, ale nie kosztem przyszłych generacji. 

Kolekcje MAWO: https://mawocollective.com/

O zrównoważonej i cyrkularnej modzie będziemy dyskutować 11 października w Warszawie podczas tegorocznej konferencji Business Fashion Environment Summit organizowanej przez Vogue Polska. 

Więcej o BFES 2022: https://www.vogue.pl/a/wydarzenie-business-fashion-environment-summit-2022 

Zuzanna Krzątała
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Podcast „Call to action!”, s. 2, odc. 4: MAWO a dobrze
Proszę czekać..
Zamknij