Znaleziono 0 artykułów
28.08.2018

Polski hotel wśród najlepszych miejsc na świecie według „Time'a”

28.08.2018
Raffles Europejski Warsaw (Fot. Materiały prasowe)

Najbardziej luksusowy hotel w Polsce został właśnie wyróżniony przez amerykański magazyn „Time". Raffles Europejski Warsaw znalazł się na liście „World’s Greatest Places 2018”, stworzonej na bazie rekomendacji redaktorów i ekspertów uwzględniających destynacje podróżnicze z całego świata. To ogromne wyróżnienie dla niedawno odrestaurowanego hotelu.

Mimo iż na mapie Warszawy pojawił się niespełna trzy miesiące temu, hotel Raffles Europejski Warsaw już przyciągnął uwagę światowych mediów. Amerykański magazyn „Time" umieścił go bowiem na liście „World’s Greatest Places 2018”. To zestawienie 100 hoteli, restauracji, spa i innych atrakcji z różnych stron świata, które są nie tylko ekscytujące, ale również innowacyjne i piękne. Wśród wyróżnionych miejsc oprócz warszawskiego hotelu znalazły się m.in. paryski Hotel de Crillon, restauracja Noma w Kopenhadze i wietnamski Złoty Most w Ba Na Hills.

Historia hotelu Raffles Europejski Warsaw sięga 1857 roku. Zaprojektowany w neorenesansowym stylu przez Henryka Marconiego przyciągał wybitnych artystów tamtego okresu, takich jak Stanisław Witkiewicz czy Józef Chełmoński. Dziś, po pięciu latach renowacji, budynek powraca do czasów swojej świetności, stając się jednym z trzech, po Paryżu i Stambule, hoteli słynnej sieci Raffles Hotels & Resorts w Europie. 

Raffles Europejski Warsaw (Fot. Materiały prasowe)

Hotel oferuje gościom 106 pokoi i apartamentów, a jego wnętrza zdobi około 500 dzieł sztuki współczesnej polskich artystów, w tym Tadeusza Kantora, Jarosława Flicińskiego oraz fotografa Tadeusza Rolke. To jedna z największych prywatnych kolekcji tego typu dostępna publicznie. Nad jej powstaniem czuwała Anda Rottenberg, szefowa działu kultury „Vogue Polska", oraz Barbara Piwowarska. Do dyspozycji gości jest również restauracja, Long Bar, cukiernia oraz SPA.

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij