Znaleziono 0 artykułów
12.11.2022

Nowy mural Banksy’ego w Ukrainie

12.11.2022
(Fot. Instagram / @banksy)

„To symbol naszego oporu. Wygramy!”, piszą ukraińscy internauci pod zdjęciem nowego muralu tajemniczego artysty, który powstał w Borodziance, jednym z najbardziej zniszczonych miast w obwodzie kijowskim.

Po dziewięciu miesiącach od rosyjskiej agresji Ukraińcy dzielnie stawiają opór. Po kilku trudnych tygodniach ich wojska odnoszą kolejne sukcesy. W ukraińskie ręce powrócił w ostatnich dniach Chersoń, który opuściły wycofujące się siły okupanta. Wzruszeni mieszkańcy witali ukraińskich żołnierzy, a na budynkach ponownie zawisły niebiesko-żółte flagi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Banksy (@banksy)

W optymistyczny nastrój Ukraińców wpisał się nowy mural Banksy’ego, który artysta zaprezentował na swoim Instagramie. Praca przedstawiająca stojącą na rękach gimnastyczkę powstała na zbombardowanym przez rosyjskie wojska budynku w Borodziance, niewielkiej miejscowości, która została niemal doszczętnie zniszczona w czasie bombardowań Kijowa. W ataku zginęło wielu cywilów. „To symbol naszego oporu. Wygramy!”, pisali w komentarzach ukraińscy internauci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ed Ram (@edr4m)

W mieście pojawiło się w ostatnim czasie wiele tajemniczych murali. Internauci podejrzewają, że stoi za nimi równie tajemniczy artysta. Sam zainteresowany nie odniósł się na razie do sprawy.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij