Znaleziono 0 artykułów
23.01.2020

Powstaje animacja o brytyjskiej rodzinie królewskiej

23.01.2020
(Fot. Aaron Chown - WPA Pool/Getty Images)

HBO Max pracuje nad serialem satyrycznym „The Prince”. Nowa produkcja twórcy „Głowy rodziny”, Gary’ego Janettiego będzie opowiadana z perspektywy syna Kate i Williama, księcia George’a.

Losy członków brytyjskiej rodziny królewskiej śledzi cały świat. Każdy ich ruch, gest, wypowiedziane lub domniemane słowa niemal od razu pojawiają się na pierwszych stronach gazet, a fani i krytycy tworzą swoje interpretacje zdarzeń. A jak to wygląda od środka? Z perspektywy mieszkańców pałacu? Tych dorosłych, ale i tych najmłodszych? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

George is pleased.

Post udostępniony przez Gary Janetti (@garyjanetti)

Odpowiedzi na to pytanie ma z przymrużeniem oka udzielić nowy serial HBO Max, który opowie o życiu rodziny królewskiej z perspektywy sześcioletniego księcia George’a. Nad animowaną satyrą pracuje Gary Janetti, twórca serii „Głowa rodziny” i producent „Will i Grace”. Serial inspirowany jest profilem instagramowym Janettiego. Reżyser od kilku lat komentował tam bieżące wydarzenia na brytyjskim dworze właśnie z perspektywy małego George’a. Profil ma już ponad 800 tysięcy obserwujących. 

Bohaterem serialu będzie syn księcia Williama i księżnej Kate, a zarazem prawdopodobny przyszły król Anglii. Do czasu swojej koronacji George będzie musiał zmierzyć się z wyzwaniami stojącymi przed młodym księciem – od odnalezienia się w ponad 700 pokojach pałacu Buckingham, przez poskramianie całej hodowli rodzinnych psów corgi, po uczęszczanie do szkoły z „normalnymi” dziećmi. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Oh my God, they’ll be... people.”

Post udostępniony przez Gary Janetti (@garyjanetti)

Tak jak w „Głowie rodziny” Janetti sam udzieli głosu głównemu bohaterowi. Amerykanin jest również autorem scenariusza i głównym producentem serii. W projekt zaangażowani są również Orlando Bloom, który użyczy głosu Harry’emu, a gwiazda serialu „Billions” Condola Rashād – Meghan. W pozostałych rolach usłyszymy Iwana Rheona (Ramsay Bolton z „Gry o Tron”) jako księcia Williama, Lucy Punch („Seria niefortunnych zdarzeń”) jako księżną Kate, Toma Hollandera („Tabu”) jako Filipa i Frances De La Tour („Harry Potter i Czara Ognia”) jako królową Elżbietę.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Powstaje animacja o brytyjskiej rodzinie królewskiej
Proszę czekać..
Zamknij