Znaleziono 0 artykułów
27.01.2021

Miniserial „Wielki Gatsby”

27.01.2021
Fot. East News

Według najnowszych doniesień zza oceanu, trwają prace nad serialową adaptacją „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, do której scenariusz napisze Michael Hirst, twórca „Wikingów” i „Dynastii Tudorów”.

Jak poinformowało „The Hollywood Reporter”, najnowsza wersja kultowego „Wielkiego Gatsby’ego” będzie wysokobudżetowym serialem telewizyjnym. A+E Studios i ITV Studios America wraz ze scenarzystą Michaelem Hirstem opracowują jednosezonową serię, która oprze się na powieści F. Scotta Fitzgeralda, ale ukaże nowe oblicze historii milionera z Long Island. – Wydaje się, że większość życia spędziłem z Gatsbym. Najpierw czytając go jako uczeń, później ucząc się go na Oksfordzie. Tak naprawdę towarzyszy mi do dziś – mówi Michael Hirst. – Jak napisał kiedyś krytyk Lionel Trilling: „Wielki Gatsby jest wciąż tak świeży, jak wtedy, gdy się pojawił”. Dziś, gdy Ameryka stara się odkryć siebie na nowo, jest to idealny moment, by spojrzeć na tę ponadczasową historię nowymi oczami. Odkryć jej słynne i kultowe postacie poprzez współczesne soczewki.

Według źródeł, amerykańskie A+E Studios posiada prawa do powieści Fitzgeralda od wielu lat, sięgając czasów filmu telewizyjnego z 2000 roku, kiedy to Paul Rudd zagrał Nicka Carrawaya, Toby Stephens wcielił się w postać Jay’a Gatsby’ego, a Mira Sorvino w Daisy. Nad swoją adaptacją Hirst pracuje się od co najmniej trzech, a jeszcze w zeszłym roku, zanim podjęto decyzję o tym, że zostanie serialem telewizyjnym, miała być produkcją Apple TV. Hirst dbając o każdy szczegół, zaangażował w realizację, m.in. profesora literatury angielskiej Uniwersytetu Columbia, Williama B. Ransforda, który będzie pełnił funkcję producenta-konsultanta, a także Blake Hazard, prawnuczkę Francisa i Zeldy Fitzgeraldów, do której należy rodzinny majątek.

Pozostaje więc najważniejsza kwestia. Kto wcieli się w Gatsby’ego, Daisy i Carrawaya? Te informacje są jak na razie utrzymane w tajemnicy. Jedno jest pewne – Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan Tobey Maguire, którzy zagrali w filmie Baza Luhrmanna z 2013 roku, postawili im poprzeczkę naprawdę wysoko.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij