Znaleziono 0 artykułów
11.06.2024

Powstaje nowy serial Netflixa na podstawie słynnej powieści Agathy Christie

11.06.2024
„The Seven Dials Mystery” („Tajemnica Siedmiu Zegarów”) to nowy serial kryminalny Netflix inspirowany powieścią Agathy Christie. (Fot. materiały prasowe)

„The Seven Dials Mystery” to nowy serial kryminalny produkcji Netflix na podstawie jednej z najsłynniejszych powieści autorstwa Agathy Christie. W główną bohaterkę, Lady Brent, wcieli się Mia McKenna-Bruce. Na ekranie partnerować jej będą Helena Bonham Carter i Martin Freeman.

To wspaniała wiadomość dla fanów twórczości Agathy Christie. Netflix rozpoczął prace nad nową, serialową adaptacją „The Seven Dials Mystery”. Pierwsza, filmowa ekranizacja trafiła do brytyjskich kin w 1981 roku. Oto wszystko, co wiemy o produkcji.

„The Seven Dials Mystery”: Fabuła, obsada, data premiery

(Fot. materiały prasowe)

Adaptacja kolejnej powieści Agathy Christie przeniesie nas do Anglii 1925 roku. Podczas wystawnego przyjęcia w podmiejskiej posiadłości dochodzi do morderstwa, które wydaje się mieć związek z niewinnym dowcipem. Na szczęście wśród gości jest Lady Eileen „Bundle” Brent, spostrzegawcza młoda dama, której nie umknie żadna wskazówka. Dochodzenie głównej bohaterki ujawni skrywaną przez posiadłość tajemnicę, a także bezpowrotnie zmieni jej życie.

W Lady Brent wcieli się wschodząca gwiazda brytyjskiego kina – Mia McKenna-Bruce, znana z filmu „How To Have Sex”. Na ekranie partnerować będą jej Helena Bonham Carter jako Lady Caterham oraz Martin Freeman, którzy zagra detektywa Battle'a.

(Fot. Getty Images)

Scenariusz serialu Netflixa napisze Chris Chibnall, wcześniej odpowiedzialny za takie produkcje, jak „Broadchurch” czy „Doctor Who”. Za kamerą stanie Chris Sweeney, a za produkcję będzie odpowiadała Suzanne Mackie z zespołu „The Crown” oraz prawnuk Agathy Christie – James Prichard.

Zdjęcia do serialu ruszą latem 2024 roku. Data premiery produkcji Netflixa nie jest jeszcze znana.

Inne ekranizacje powieści kryminalnych Agathy Christie

Agatha Christie to jedna z najważniejszych autorek powieści kryminalnych w historii. Nic więc dziwnego, że jej kultowe książki raz za razem powracają na małe i wielkie ekrany. W ubiegłym roku kolejnej adaptacji doczekały się „Duchy w Wenecji”, w których słynnego detektywa Herculesa Poirota zagrał Kenneth Branagh. Wcześniej do kina trafiły również nowe wersje „Śmierci na Nilu” i „Morderstwa w Orient Expressie”.

Czy „The Seven Dials Mystery” spełni oczekiwania fanów pisarki? Przekonamy się już niebawem.

Zobacz także:

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Powstaje nowy serial Netflixa na podstawie słynnej powieści Agathy Christie
Proszę czekać..
Zamknij