Znaleziono 0 artykułów
23.11.2020

Polecenia redakcyjne: „Broadchurch”, Oio Lab, Joanna Bator

23.11.2020
Homebook (Fot. Materiały prasowe)

Jak przetrwać długie, jesienne wieczory? Z pomocą przychodzą najnowsza powieść popularnej pisarki, domowe SPA z olejkową kuracją Oio Lab i serial ze zdobywczynią Oscara w roli głównej.

Książka: Joanna Bator „Gorzko, gorzko”​

Joanna Bator „Gorzko, gorzko” (Fot. Materiały prasowe)

Laureatka Literackiej Nagrody Nike po sukcesie „Ciemno, prawie noc” powraca z nową powieścią. Inspiruje się prawdziwą historią, którą usłyszała na cmentarzu w Unisławiu Śląskim. „Gorzko, gorzko” to saga o czterech pokoleniach kobiet – historię Berty, Barbary i Violetty opowiada Kalina, która w Wałbrzychu, Unisławiu Śląskim i Sokołowsku odnajduje brakujące fragmenty rodzinnych losów. Opowieść o miłości, traumie i poszukiwaniu wolności w księgarniach już od 25 listopada. 

Uroda: Olejkowa kuracja Algaemania Oio Lab

Olejkowa kuracja Algaemania Oio Lab (Fot. Materiały prasowe)

Polska marka, która łączy naturalne składniki i naukowe innowacje, prezentuje kolejną nowość. Kuracja olejkowa Algaemania przeznaczona jest do wszystkich rodzajów skóry, zwłaszcza tej zmęczonej i narażonej na ekstremalne warunki pogodowe. Stworzona na bazie pięciu alg i składników odżywczych (m.in. ekstraktu z nasion amarantusa, chia, granatu, kardamonu i rozmarynu) chroni skórę, wspomagając jej nawilżenie i regenerację. Co więcej, olejek relaksuje słodko-korzennym zapachem. Przy okazji premiery nowości Oio Lab rozpoczęło współpracę z fundacją MARE. 1 proc. zysków z każdej sprzedanej buteleczki olejków Algaemania marka przekazuje fundacji, która działa na rzecz zrównoważonej eksploatacji zasobów morskich, rybołówstwa i oczyszczania wybrzeży.

Serial: „Broadchurch”

(Fot. Materiały prasowe)

Jeżeli czujecie, że doszliście już do krańca Netfliksa, gwarantuję, że mogliście przegapić niejedną perełkę. Serial „Broadchurch” z Davidem Tennantem (znanym, m.in. z produkcji „Doktor Who” i „Jessica Jones”) i zdobywczynią Oscara Olivią Coleman opowiada o małym miasteczku na wybrzeżu Wielkiej Brytanii, którym wstrząsnęło morderstwo młodego chłopca. Miejscowa detektyw (w tej roli Coleman) z pomocą nowego przełożonego (Tennant) starają się rozwikłać zagadkę strasznej zbrodni. Z każdym dniem zdają sobie sprawę, że sprawcą musi być członek z pozoru idealnej społeczności. Fenomenalna fabuła wciąga przez trzy sezony. 

Album: „Homebook Design vol. 7”

Homebook (Fot. Materiały prasowe)

To już siódme wydanie albumu prezentującego najpiękniejsze wnętrza projektu wybranych polskich pracowni. Motywami przewodnimi ponad 30 pomysłów na 255 stronach są ponadczasowość, innowacyjność zastosowanych rozwiązań oraz idea odpowiedzialnego projektowania: – Jak co roku, zależało nam na zgromadzeniu w jednym miejscu projektów o różnorodnych stylach, metrażach i rozwiązaniach. Każdy z nich inspiruje i udowadnia, że połączenie funkcji i estetyki z rozwiązaniami less waste jest możliwe, a korzystanie z udogodnień współczesności i poszanowanie dla surowców i materiałów mogą iść w parze – mówi Anna Poprawska, redaktor naczelna albumu „Homebook Design vol. 7”.

Moda: Kolekcja H&M Conscious Exclusive jesień-zima 2020

Kolekcja H&M Conscious Exclusive jesień-zima 2020 (Fot. Materiały prasowe)

Choć to kolekcja jesienna, przywodzi na myśl wakacje. Idealnie skrojone garnitury, pełne przepychu suknie wieczorowe, kaskady falban, kwiatowe wzory i oversize’owe topy to propozycje szwedzkiej sieciówki. Wszystkie ubrania i dodatki powstały z materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Marka z niezwykłą kreatywnością wykorzystuje potencjał odpadów. Twarzą kolekcji, która już 1 grudnia trafi do sklepów internetowych H&M, została Zinnia Kumar, urodzona w Australii londyńska ekolożka, aktywistka i modelka.

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij