Znaleziono 0 artykułów
07.06.2019

Pride! Warszawska Parada Równości już w sobotę

07.06.2019
Warszawa Parada Rownosci 2018 (Fot. Rafal Gaglewski/REPORTER)

Warszawska Parada Równości to największe wydarzenie celebrujące społeczność LGBTQ+ w Polsce. Zeszłoroczna edycja zgromadziła w centrum stolicy prawie 50 tys. uczestników. Już w sobotę ulicami Warszawy w imię tolerancji, równości i miłości przejdzie kolejna kolorowa manifestacja, w której udział weźmie również redakcja Vogue Polska. Parada wystartuje o godz. 15:00 z ul. Świętokrzyskiej.

Czerwiec to miesiąc dumy (Pride Month), w którym społeczności LGBTQ+ na całym świecie wychodzą na ulice, aby celebrować i afirmować publicznie swoją tożsamość. Parady Równości stanowią manifest widzialności, w którym osoby homoseksualne, biseksualne, transseksualne, aseksualne i/lub queerowe mówią „jesteśmy tutaj i domagamy się swojego miejsca”. Uczestnicy zwracają również uwagę na społeczne i prawne nierówności, wykluczenia oraz przemoc, której doświadczają osoby nieheteronormatywne i nie-cisgenderowe. 

Parady Równości odbywają się na całym świecie od lat 70. w imię wolności, równości i tolerancji. Tęczowe marsze co roku organizowane są w niemal 50 krajach na wszystkich kontynentach, a lista wydarzeń ciągle się wydłuża. W tym roku w Polsce odbędzie się ponad 20 równościowych manifestacji, po raz pierwszy m.in. w Koszalinie, Bydgoszczy i Olsztynie. Warszawska Parada Równości, organizowana przez Fundację Wolontariat Równości, jest największą tego typu inicjatywą w kraju.

Warszawska Parada Równości odbędzie się już w tę sobotę. O godz. 15:00 z ulicy Świętokrzyskiej wyruszy tęczowy tłum. Oprócz samego przemarszu organizatorzy przygotowali również liczne wydarzenia towarzyszące, w tym debaty, warsztaty i wystawy odbywające się w ramach Tygodnia Równości. O godz. 10:00 w Parku Świętokrzyskim wystartuje również Miasteczko Równości. Na Paradzie nie zabraknie również redakcji „Vogue Polska”. Razem z #SEXED przemaszerujemy ulicami Warszawy, aby wyrazić swoje poparcie dla społeczności LGBTQ+.

Więcej informacji znajdziecie tutaj. 

Do zobaczenia!

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij