Znaleziono 0 artykułów
28.02.2024
Artykuł partnerski

Piesotto i Samsung podpowiadają, jak dbać o dobrostan psów

28.02.2024
Piesotto i Samsung podpowiadają, jak dbać o dobrostan psów (Fot. Getty Images)

Higiena, odpowiednia dieta, właściwa pielęgnacja, spacery – każdy opiekun psa wie, że dbanie o te elementy codzienności pupili jest niezbędne, aby cieszyły się dobrym zdrowiem. Podpowiadamy, co jeszcze możemy zrobić, żeby nasze czworonogi były szczęśliwe i towarzyszyły nam jak najdłużej. Wsparciem w takich codziennych działaniach są marki Piesotto i Samsung.

Nalepszym sposobem okazywania psom przywiązania, oddania, miłości jest właściwe dbanie o czworonożnych przyjaciół. Liczy się odpowiednia dawka codziennej aktywności, ale też zbilansowana, pełnowartościowa dieta i właściwa pielęgnacja. Z okazji Dnia Miłości dla Zwierząt, który świętowany jest w drugiej połowie lutego, ale też na co dzień, warto zastanowić się, czy dajemy naszemu psu wszystko, co najlepsze.

Piesotto: Dobra dieta dla dobrego zdrowia

Większość osób wie, że to, co jemy, ma ogromny wpływ na nasz ogólny dobrostan. Nie inaczej jest w przypadku psów, dlatego należy dbać o zapewnienie im zbilansowanej, jakościowej diety. Takiej, która dostarcza wszystkich niezbędnych składników i sprawia, że nasz psiak będzie miał dużo energii do zabawy i wspólnego spędzania czasu, a jego sierść będzie lśnić. Ale wiedza to tylko połowa sukcesu. Bo niestety wiele dostępnych na rynku karm dla zwierząt jest wysoko przetworzona, a samodzielne przygotowywanie posiłków dla czworonoga wymaga nie tylko sporych nakładów pracy i dużo czasu, lecz także doskonałej znajomości potrzeb żywieniowych psów. Co więc zrobić, żeby mieć pewność, że dajemy psiemu przyjacielowi pełnowartościowy, zdrowy posiłek? Z pomocą przychodzi marka Piesotto.

Dbanie o zdrowie czworonoga to najważniejszy aspekt budowania relacji między nami a nim. Dlatego w trosce o to, aby nasz pies cieszył się dobrym zdrowiem, Piesotto proponuje pełnowartościową alternatywę dla tradycyjnych karm. Świeże posiłki marki dostarczane są w modelu subskrypcyjnym, co jest ogromną zaletą dla zapracowanych psich opiekunów. Co ważne, Piesotto oferuje świeżo ugotowane jedzenie bez zbóż, ryżu, wzmacniaczy smaku, konserwantów. Posiłki są więc odpowiednie dla psów z problemami żołądkowymi, alergiami, z sierścią lub skórą wymagającą szczególnej pielęgnacji. Przepisy ułożyli certyfikowani dietetycy, bazując tylko na składnikach jakości Human Grade. Dzięki prostym i najwyższej jakości elementom składowym dokładnie wiemy, co zjada nasz pies. Korzystający z karmy podkreślają, że po pewnym czasie jej spożywania przez psy wcześniejsze problemy czworonogów znikają.

Odkurzacz Samsung Bespoke Jet: Aby pies był zawsze blisko

Niektórzy twierdzą, że ludzie dzielą się na tych, którzy śpią ze swoimi psami, i tych, którzy się do tego nie przyznają. A odmawiających swoim pupilom wstępu na kanapę chyba trudno znaleźć. Jednak każdy właściciel czworonoga wie, że taka przyjemność wiąże się też z pozostawioną na kanapie sierścią. Te kłaczki często trudno usunąć. Na szczęście nie oznacza to wcale, że jesteśmy skazani na wiecznie pełną sierści kanapę – marka Samsung znalazła rozwiązanie tego problemu.

Piesotto i Samsung podpowiadają, jak dbać o dobrostan psów (Fot. Materiały prasowe)

Odkurzacz bezprzewodowy Samsung Bespoke Jet posiada w zestawie minielektroszczotkę Pet Tool+, która pozwala skutecznie i bez wysiłku usunąć sierść z kanapy, fotela czy materaca. Gumowy wałek zapewnia skuteczność, a kształt litery V i płytka przecinająca włosy zapobiega ich plątaniu. Ale nie tylko Pet Tool+ czyni ten odkurzacz idealnym urządzeniem dla właścicieli psów. Bo urządzenia bezprzewodowe Bespoke Jet dzięki silnikowi o mocy do 580 W, który generuje moc ssącą do 210 W, poradzą sobie z sierścią nie tylko na kanapie, lecz również na dywanie, podłodze, w różnych zakamarkach. Po zakończonym odkurzaniu możemy zapomnieć o chmurze zabrudzeń podczas opróżniania pojemnika! Stacja czyszcząca All-in-one, po włączeniu jednego przycisku, usuwa zawartość pojemnika na zanieczyszczenia, w tym sierść zwierząt. Z kolei specjalny worek na kurz ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii i alergenów aż do 99,9 proc. 

Samsung dla właścicieli psów: Wspólne rytuały pielęgnacyjne

Dobry, skuteczny odkurzacz to podstawa, jeśli chcemy utrzymać w dzielonym z czworonogiem domu porządek i higienę. Jaki jest sposób na to, aby nie tylko ograniczyć nadmierne wypadanie sierści, lecz także pogłębić relację z naszym zwierzakiem, dbając o jego samopoczucie, wygląd, codzienny komfort? Kinga Sawka, profesjonalna groomerka, zwraca uwagę na trzy kluczowe aspekty: odpowiednią szczotkę, regularność zabiegów pielęgnacyjnych oraz nagradzanie zwierzęcia po zakończonym czesaniu. – Szczotka dla psa będzie twoim podstawowym narzędziem podczas codziennego wyczesywania pupila. Dlatego bardzo ważny jest jej odpowiedni wybór, który różni się w zależności od rasy czy też rodzaju sierści – podkreśla Kinga Sawka. I dodaje, że wybór odpowiednich akcesoriów do pielęgnowania sierści należy dobrze przemyśleć, bo mamy do dyspozycji ogromną ofertę takich narzędzi.

Kinga Sawka zwraca też uwagę na to, że regularne czesanie najlepiej uczynić codziennym zadaniem jak najwcześniej, najlepiej od wieku szczenięcego naszego przyjaciela. – Warto zadbać o to, aby wypracować w piesku poczucie, że to nie jest nieprzyjemny obowiązek, ale czas, w którym on jest w centrum uwagi swojego właściciela. To idealny czas właściciela z ukochanym czworonogiem. Wystarczy poświęcić na tę czynność od 15 do 30 minut, jeśli będzie to codzienna rutyna – podkreśla groomerka.

Na koniec liczy się też nagradzanie. – Czas, który poświęcasz na czesanie, powinien być tylko czasem aktywnego czesania. Rób krótkie przerwy, w czasie których pogłaskasz psa, pochwalisz, okażesz mu bliskość. To jedna z najlepszych form nagradzania za dobre zachowanie. Pamiętaj, że formą nagrody nie muszą być tylko smaczki, choć oczywiście nie należy z nich rezygnować. Nasz zwierzak musi mieć jasny sygnał, za co otrzymał pochwałę i nagrodę od swojego właściciela – podsumowuje Kinga Sawka.

Piesotto i Samsung podpowiadają, jak dbać o dobrostan psów (Fot. Materiały prasowe)

Teraz Samsung połączył siły z marką Piesotto – producentem zdrowego, świeżo gotowanego jedzenia dla psów – w promocji stworzonej z myślą o psach i ich właścicielach. Wystarczy kupić odkurzacz bezprzewodowy Bespoke Jet do 10 marca 2024 r. i pozostawić w internecie opinię o marce i produkcie, aby otrzymać voucher na catering Piesotto dla swojego pupila.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij