Znaleziono 0 artykułów
03.01.2023
Artykuł partnerski

Nowa era luksusu

03.01.2023
Fot. Tomek Olszowski / MadeByEight.Co

Elektryczne Audi skysphere concept – pierwszy z rodziny samochodów koncepcyjnych Sphere – łączy autonomiczną jazdę, piękny projekt wnętrza i nowoczesne rozwiązania technologiczne. W wizji projektantów pojazd staje się przestrzenią doświadczeń.

Audi skysphere concept na nowo definiuje mobilność klasy premium. Progresywny luksus przybiera tu postać w pełni elektrycznego roadstera, który łączy wizję jazdy autonomicznej z niezwykłym designem wnętrza. Powstał w jednym celu – by pokazać światu przyszłość motoryzacji.

Fot. Tomek Olszowski / MadeByEight.Co

Doświadczenie pierwszej klasy

Elektromobilność to bez wątpienia przyszłość motoryzacji. Marka Audi podkreśla, że do 2026 roku każdy jej nowy model produkowany na globalny rynek będzie w pełni elektryczny. Wszyscy, którzy potrzebują dodatkowych argumentów, aby tradycyjnie napędzany samochód zamienić na elektryczny, powinni zapoznać się z Audi skysphere – koncepcyjnym samochodem klasy premium.

Audi skysphere to auto przyszłości. Ten napędzany w pełni elektrycznie dwudrzwiowy kabriolet pisze nowy rozdział w historii postępu. Jego wnętrze zostało pomyślane jako interaktywna przestrzeń, a sam pojazd staje się platformą dla niezapomnianych doświadczeń. To wszystko będzie możliwe dzięki autonomicznej jeździe, rewolucyjnemu przeprojektowaniu wnętrza i nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym.

Fot. Tomek Olszowski / MadeByEight.Co

Sportowe wrażenia i autonomiczna jazda

Fot. Tomek Olszowski / MadeByEight.Co

Każdy fan motoryzacji pragnie, aby jego samochód był czymś więcej niż tylko pojazdem umożliwiającym przeniesienie się z punktu A do B.

Audi skysphere concept zostało zaprojektowane, tak by dawać dwa różne rodzaje wrażeń z jazdy – relaksacyjne i sportowe. Wykorzystano do tego zmienny rozstaw osi. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby wybrać pożądane wrażenia. Kierowca może zdecydować, czy pragnie sam poprowadzić swojego e-roadstera w trybie Sport, czy też wybrać turystyczną jazdę w autonomicznym trybie Grand Touring, by odprężyć się, podziwiając niebo i krajobrazy. W tym trybie kierownica i pedały przesuwają się w niewidoczne miejsce, a poczucie przestrzeni otwiera zupełnie nowe możliwości sportowego kabrioletu. Pasażerowie mogą w tym trybie cieszyć się przestronnością i swobodą ruchów znanymi z podróży pierwszą klasą w samolocie.

Fot. Tomek Olszowski / MadeByEight.Co

Pojazd dba bowiem także o codzienne zadania. Koncepcyjne Audi skysphere samo odbiera swoich pasażerów, wykorzystując do tego informacje o aktualnym celu podróży, oraz samodzielnie zajmuje się parkowaniem i ładowaniem. To jakby mieć zaufanego kierowcę, który zadba o wszystko, zanim sami zdążymy o tym pomyśleć.

Niezrównana moc i piękne wnętrze

W przyszłości motoryzacji nie ma miejsca na samochody elektryczne o niedostatecznej mocy. Dlatego Audi skysphere ma silnik elektryczny umieszczony na tylnej osi będącej jednocześnie osią napędową. Wystarczą zaledwie cztery sekundy, aby samochód rozpędził się od 0 do 100 km/h. Moduły akumulatorowe Audi skysphere umieszczone są przede wszystkim za kabiną. Kolejne znajdują się między fotelami w tunelu środkowym. Pojemność akumulatora ma wynosić ponad 80 kWh, co według normy WLTP zapewni samochodowi zasięg ponad 500 km.

Fot. Tomek Olszowski / MadeByEight.Co

Doskonałe osiągi to tylko jedna z zalet Audi skysphere. Ten wyjątkowy samochód to fascynująca symbioza designu i doświadczenia, która została ukształtowana przez projektantów z Ingolstadt i Audi Design Loft w Malibu w Kalifornii. – W mojej prawie 25-letniej karierze projektanta nadałem kształt bardzo wielu samochodom. To zdecydowanie jeden z najbardziej ekscytujących projektów samochodów pokazowych, nad jakim miałem przyjemność pracować z moim zespołem – przekonuje Marc Lichte, szef projektantów Audi.

Fot. Tomek Olszowski / MadeByEight.Co

Sportowa sylwetka Audi skysphere łączy się z eleganckimi liniami, tworząc nowoczesną kombinację. Uwagę zwracają duże powierzchnie świetlne – umieszczone i z przodu, i z tyłu stanowią zarówno element stylistyczny, jak i komunikacyjny, a wraz ze zmianą trybu jazdy zmienia się także sygnatura świetlna. Z kolei tył auta zachwyca niepowtarzalną stylistyką, łącząc przeszklone powierzchnie z opływowym kształtem.

Fot. Tomek Olszowski / MadeByEight.Co

W przyszłości Audi zamierza również oferować użytkownikom swoich luksusowych samochodów spersonalizowane opcje - takie jak koncerty, wydarzenia kulturalne, a nawet imprezy sportowe, dostępne tylko na specjalne zaproszenie. W ten sposób pojazd taki jak Audi skysphere concept już za kilka lat stanie się platformą dla doświadczeń, które wykraczają poza zwykłą jazdę

Zdjęcia: Tomek Olszowski / MadeByEight.Co
Stylizacja: Kasia Mioduska
Makijaż i włosy: Emil Zed / Van Dorsen Artists
Modelka: Karolina Sikorska / Model Plus
Asystenci fotografa: Mikolaj Chocieszyński, Krzysztof Pierścieniewski, Filip Wyszyński / Studio Tęcza
Oświetleniowcy: Peter Laut, Bartosz Wajcht / Heliograf
Produkcja: Vladyslav Mykhnyuk
Asystentka produkcji: Kasia Krychowska
Podziękowania dla Studia Tęcza / studiotecza.com

Dominika Jóźwiak
Proszę czekać..
Zamknij