Znaleziono 0 artykułów
31.03.2020

Ryan Gosling znów poleci w kosmos

31.03.2020
Ryan Gosling na premierze filmu "Pierwszy człowiek" (Fot. Daniele Cifala/SplashNews.com/East News)

Po sukcesie „Pierwszego człowieka” w reżyserii Damiena Chazelle’a, Gosling ponownie wcieli się w rolę astronauty. Film będzie ekranizacją powieści Andy’ego Weira „Project Hail Mary”. Premiera została zapowiedziana na wiosnę 2021 roku.

Andy Weir podjął się astronomicznego tematu już w 2011 roku, kiedy to samodzielnie wydał swoją pierwszą powieść „Marsjanin”. Historią amerykańskiego astronauty uwięzionego na Marsie w 2035 roku zainteresował się sam Ridley Scott, który cztery lata później wyreżyserował film z udziałem Matta Damona. „Marsjanin” przyniósł zaskakująco wysoki przychód 630 milionów dolarów, a także uzyskał siedem nominacji do Oscara. Damon został nagrodzony Złotym Globem za najlepszą rolę w filmie komediowym albo musicalu.

Ryan Gosling w filmie "Pierwszy człowiek" (Fot. fot. Face to Face/REPORTER)

Jak donosi „The Hollywood Reporter”, Ryan Gosling, znany z filmów takich jak „La La Land” czy kultowy „Pamiętnik”, nie tylko zagra, ale także wyprodukuje ekranizację powieści „Project Hail Mary” wraz z Kenem Kao (producent „Faworyty”). Amerykańskie źródła sugerują, że wytwórnia filmowa MGM jest obecnie w trakcie negocjacji w sprawie kupna praw do filmu wartych nawet kilka milionów dolarów.

Bohater grany przez Goslinga w „Project Hail Mary” wyruszy w samotną podróż w kosmos, by ratować Ziemię. Choć data premiery ani reszta obsady nie są jeszcze znane, środowisko filmowe spekuluje, że możemy spodziewać się sukcesu na miarę „Marsjanina”.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij