Znaleziono 0 artykułów
30.11.2022
Artykuł partnerski

Natychmiastowa transformacja twoich włosów z Kérastase Fusio-Dose

30.11.2022
Diagnoza kondycji włosów przed wyborem spersonalizowanej pielęgnacji /Fot. Szymon Adamczyk

Spersonalizowana, profesjonalna pielęgnacja Kérastase Fusio-Dose od 11 lat działa cuda w salonach fryzjerskich. Po ponad dekadzie doskonała formuła została ulepszona, by jeszcze bardziej dopasować pielęgnację do potrzeb naszych włosów.

Eksperci marki, pracując nad formułą rytuału Fusio-Dose, wyszli naprzeciw oczekiwaniom nowego pokolenia klientów, którzy są bardzo świadomi potrzeb swoich włosów i liczą na natychmiastowe efekty, ale także mają na uwadze dobro środowiska. Biorąc pod uwagę te czynniki i bazując na dotychczasowym doświadczeniu niezawodnych gam pielęgnacyjnych Kérastase, eksperci marki ulepszyli zawartość koncentratów i boosterów, by zapewnić jak najbardziej spersonalizowaną pielęgnację.

O natychmiastowych efektach działania rytuału Kérastase Fusio-Dose mieliśmy okazję przekonać się podczas przygotowań do koktajlu z okazji premiery drugiego numeru „Vogue Polska Leaders”. Razem z Julią Wieniawą, Żakliną Ta Dinh, Anną Czartoryską-Niemczycką, Weroniką Zoń, Dominiką Wysocką oraz Marią Jeleniewską oddałyśmy nasze włosy w ręce edukatora oraz ambasadora marki Kérastase Leszka Czajki i ekspertów: Daniela Stolarskiego, Anety Klinger i Pawła Piekuta.

Eksperci marki na samym początku przeprowadzili diagnozę kondycji naszych włosów, by odpowiednio dobrać pierwszy etap pielęgnacji Fusio-Dose. Następnie przeprowadzili z nami szczegółowy wywiad, by dowiedzieć się, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania wobec zabiegu, po czym krok po kroku przeprowadzili nas przez cały rytuał pielęgnacyjny Fusio-Dose. Podczas zabiegów mogłyśmy razem z zaprosznymi influencerkami Julią, Zakliną i Marią poznać sekret spersonalizowanej pielęgnacji Kérastase Fusio-Dose, a także dostałyśmy wiele pielęgnacyjnych rad, dedykowanych bardzo konkretnym potrzebom naszych włosów.

Eksperci marki Kérastase opowiadali nam o pielęgnacji Fusio-Dose/ Fot. Szymon Adamczyk

Po spersonalizowanym rytuale Kérastase Fusio-Dose, gdy nasze włosy były już po pielęgnacyjnej metamorfozie, przeszliśmy do etapu stylizacji fryzur specjalnie z myślą o koktajlu w Hotelu Nobu z okazji premiery drugiego numeru "Vogue Polska Leaders". Subtelne wygładzenie i delikatne fale zdecydowanie wygrały tego wieczoru. Całość metamorfozy dopełniły makijaże w stylu glamour wykonane przez makijażystów marki Yves Saint Laurent: Damiana Dudę (NMA) i Lidię Peterczuk.

Płynna technologia

Pielęgnacja Kérastase Fusio-Dose/ Fot. Szymon Adamczyk

Pielęgnacja Fusio-Dose na przestrzeni ponad dekady osiągnęła status sprawdzonego sposobu na osiągnięcie pięknych, zadbanych i zdrowo wyglądających włosów od nasady po same końce. Dzięki przemyślanej formule wymarzony efekt możemy otrzymać już po jednej aplikacji formuły w salonie fryzjerskim współpracującym z Kérastase. W swoim podejściu Kérastase skupia się na wykorzystaniu najnowszych technologii i skutecznych składników aktywnych , znanych z pielęgnacji skóry, łącząc je w łatwej w użyciu formie koncentratów i boosterów. W czym w praktyce tkwi sekret ulubionego rytuału pielęgnacyjnego fanów marki?

Na sukces pielęgnacji Kérastase Fusio-Dose składają się dwa elementy: koncentrat oraz booster. Podczas wizyty w salonie fryzjer najpierw przeprowadza profesjonalną diagnozę skóry głowy i włosów, dopasowując koncentrat odpowiadający za pierwszorzędne potrzeby włosów z sześciu różnych opcji, które korespondują z sześcioma gamami pielęgnacyjnymi Kérastase.

Podczas spersonalizowanej pielęgnacji specjaliści marki opowiadali nam o jej zaletach/ Fot. Szymon Adamczyk

Z kolei booster odpowiada na drugorzędne potrzeby włosów, które sami wskazujemy. Zawiera on składniki aktywne znane z pielęgnacji skóry. W pielęgnacji  Fusio-Dose przygotowano pięć boosterów, które łącząc się z sześcioma koncentratami dają 30 kombinacji, dobranych do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Koncentraty skupiają się na odżywianiu włosów suchych, wzmocnieniu osłabionych, redukcji żółtych odcieni w blondach, dodawaniu objętości bez obciążania, podkreślaniu skrętu włosów falowanych oraz odbudowywaniu włosów po koloryzacji. Z kolei boostery skupiają się na natychmiastowym odżywieniu, niwelują puszenie, przywracają blask, wzmacniają jasne odcienie po koloryzacji oraz odbudowują silnie zniszczone włosy.

 Zastrzyk spersonalizowanej pielęgnacji

Zaawansowane mieszanki stworzone z myślą o maksymalnej skuteczności zawierają wysokie stężenia najbardziej skutecznych i dostępnych składników aktywnych, znanych z pielęgnacji skóry. Z kolei nawet 100 razy mniejsze od stosowanych w tradycyjnych produktach pielęgnacyjnych cząsteczki Fusio-Dose zapewniają optymalną pielęgnację, wyjątkową lekkość i natychmiastowy efekt, wnikając w głąb włosów na całej ich długości.

Eksperci Kérastase wytłumaczyli nam, na czym polega spersonalizowana pielęgnacja Kérastase/ Fot. Szymon Adamczyk

Dzięki wspomnianej koncentracji aktywnych składników zabieg Fusio-Dose działa jak zastrzyk dla włosów, dawkując im spersonalizowaną pielęgnację. Dzięki temu natychmiastowo rozwiązują ich najpilniejsze potrzeby – zarówno te ocenione okiem profesjonalnego fryzjera, jak również te, z którymi w naszej ocenie borykamy się na co dzień. Opracowując składy nowych koncentratów i boosterów, specjaliści marki bazowali na opiniach klientów, przez co ulepszona pielęgnacja jest zoptymalizowaną odpowiedzią na ich realne potrzeby.

Specjaliści marki Kérastase po zabiegach zajęli się stylizacją/ Fot. Szymon Adamczyk

 

W ten sposób skinifikacja, czyli ostatni urodowy trend włosomaniaczek, został zaadaptowany do pielęgnacyjnych linii Kérastase. Polega on na wprowadzeniu do kosmetyków przeznaczonych do dbania o skórę głowy składników znanych z pielęgnacji twarzy, które mają na nią równie zbawienny wpływ i przynoszą zniewalające efekty.

W składach koncentratów Fusio-Dose znalazły się takie składniki, jak: niacynamid pomagający poprawić właściwości mechaniczne włosów, którym brakuje siły i witalności, ceramidy odbudowujące zniszczone fragmenty w strukturze włosów, kwas hialuronowy i pigmenty neutralizujące żółte tony, fragmenty peptydu kolagenowego znane z pielęgnacji skóry, utrzymujące jej elastyczność, gliceryna, której odżywcze działanie podkreśla skręt włosów, oraz aminokwasy, które mają szczególny wpływ na włosy osłabione po farbowaniu.

Z kolei wśród składników aktywnych zawartych w formułach boosterów możemy wyróżnić olej kameliowy pomagający w odżywieniu wyjątkowo suchych włosów, polipeptydy wygładzające włosy i chroniące je przed puszeniem, kwas mlekowy, który rozświetla matowe włosy po koloryzacji, witaminę E chroniącą włosy rozjaśniane przed działaniem składników zewnętrznych oraz peptydy wygładzające powierzchnię włosów.

Gamy kosmetyków Kérastase są dostosowane do potrzeb włosów/ Fot. Szymon Adamczyk

 

Pracując nad metamorfozą pielęgnacji Fusio-Dose, eksperci Kérastase wzięli pod uwagę każdy detal i oczekiwania klientów. Dlatego zmiana nie ominęła nawet opakowań. Powstały z surowców pochodzących z recyklingu i są jeszcze bardziej funkcjonalne. Koncentraty i boostery łączą się w łatwy sposób, zapewniając wygodną aplikację połączonych produktów.

Dostępna w salonach współpracujących z marką Kérastase spersonalizowana i profesjonalna pielęgnacja Fusio-Dose to zabieg idealnie dopasowany do realiów współczesnego świata. W zaledwie jednej dawce formuły rozwiązuje dwa najbardziej palące problemy naszych włosów, stając się jedną z najbardziej skutecznych broni w rękach fryzjerów walczących dla nas o wymarzone włosy.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij