Znaleziono 0 artykułów
17.03.2021

Rząd wprowadza lockdown

17.03.2021
Fot. East News

Pandemia nadal się rozwija, nie widać, by hamowała - powiedział Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej. Minister zdrowia zdecydował o objęciu całego kraju surowymi restrykcjami epidemicznymi.

Tydzień temu Adam Niedzielski poinformował, że zwiększone obostrzenia zostaną utrzymane w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim, a od 15 do 28 marca będą obowiązywały także w województwach lubuskim i mazowieckim. Dziś ogłosił nową decyzję rządu, związaną ze wzrastającą liczbą osób zakażonych Covid-19.

„Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem przekroczenia kolejnej bariery psychologicznej. Jeśli chodzi o liczbę nowych, dziennych zachorowań, wszyscy już wiemy, że ta liczba przekroczyła 25 tysięcy. Dynamika zachorowań w ostatnich dniach przyspiesza” – oznajmił minister Niedzielski. – „Oznacza to, że mimo, że byliśmy już w poprzednim tygodniu na poziomie ponad 20 tysięcy zachorowań, to tempo wzrostu nie maleje. Niestety, trzecia fala przyrasta i przyspiesza. Wobec tej sytuacji musimy podjąć zdecydowane kroki”.

Tym samym od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce ograniczona zostanie działalność galerii handlowych, a instytucje kultury, obiekty rozrywkowe, baseny oraz sauny zostaną zamknięte. Uczniowie z klas 1-3 szkół podstawowych powrócą do nauki w trybie zdalnym.

- Kolejne ewentualne kroki będą typowym lockdownem, gdzie będziemy zamykać wszystko – dodał Adam Niedzielski. - Jeżeli dojdzie do dalszego drastycznego pogorszenia sytuacji, to być może będziemy zmuszeni podjąć dodatkowe decyzje, które jeszcze zwiększą obostrzenia.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij