Znaleziono 0 artykułów
14.05.2023

Rzymska Villa Medici po renowacji

14.05.2023
(Fot. Silvia Rivoltella)

W XVI-wiecznej Villi Medici w Rzymie mieści się Akademia Francuska. Wnętrza manierystycznej budowli przeszły renowację, w której udział brali Kim Jones i Silvia Venturini Fendi z domu mody Fendi.

Pierwszy etap renowacji Villi Medici przebiegał pod kuratelą architekta i specjalisty od zabytków Pierre’a-Antoine’a Gatiera z Mobilier National – francuskiej instytucji specjalizującej się w konserwacji rzemiosła – oraz Kima Jonesa i Silvii Venturini Fendi, dyrektorów artystycznych włoskiego domu mody Fendi. Działania objęły sześć różnej wielkości sal Villi, a kluczem do koncepcji stała się oryginalna paleta barw tych wnętrz. Jak przy użyciu pipety z programu graficznego, zespół projektowy „pobrał” próbki kolorów z zabytkowych gobelinów, renesansowych malatur ściennych, a także podłóg i stolarki, a następnie powtórzył je w meblach z kolekcji Fendi Casa i obiektach zamówionych u czołowych francuskich, włoskich i francusko-włoskich dizajnerów. Mamy więc niską, rozłożystą sofę Sandia zaprojektowaną przez Toana Nguyena, tapicerowaną aksamitem w odcieniu terakoty, oraz jego krzesła Totu czy błękitne poduchy, które ułożono na burgundowych skórzanych hamakach osadzonych na metalowej konstrukcji, do tego ręcznie tkane dywany ombre swobodnie przechodzące od pudrowego różu w gołębią szarość, błękitno-szare rogalikowe siedziska z kolekcji Welcome autorstwa Chiary Andreatti czy słoneczne futrzaste fotele klubowe braci Ronana i Erwana Bouroullec. Wszystkie te elementy, choć są nowe, wydają się znajome i świetnie wkomponowują się w charakter przestrzeni.

(Fot. Silvia Rivoltella)

(Fot. Silvia Rivoltella)

Cały tekst przeczytacie w trzecim wydaniu „Vogue Polska Living” w sprzedaży od 11 maja. Możecie zamówić numer z dostawą do domu online.

Aleksandra Krasny
Proszę czekać..
Zamknij