Znaleziono 0 artykułów
04.08.2018

#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o miłości i seksie

04.08.2018
„#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o miłości i seksie” (Fot.Materiały prasowe Wydawnictwa Foksal)

Pierwsza książka Anji Rubik – podręcznik edukacji seksualnej na miarę naszych czasów, skierowany do młodych ludzi i opracowany na podstawie rozmów z nimi – trafi do księgarń już we wrześniu. „Vogue Polska” objął ją patronatem.

Brak rzetelnej edukacji seksualnej w szkole, utrudniony dostęp do antykoncepcji, najbardziej surowe prawo antyaborcyjne w Unii Europejskiej. W 2018 roku w Polsce seks wciąż jest trudnym tematem, który wywołuje uśmiech i lekkie zażenowanie. Partnerzy są bezradni w rozmowach o swojej seksualności tak samo, jak rodzice, którzy nie potrafią na „te tematy” rozmawiać z dorastającymi dziećmi. Najsłynniejszą edukatorką w „sprawach łóżkowych” pozostaje Michalina Wisłocka, która swoją słynną „Sztukę kochania” wydała 42 lata temu. Jej wykładnia mocno odbiega od współczesnych standardów. Właściwie jedynym łatwodostępnym źródłem wiedzy okazuje się internet, a tu – obok pornografii – można natknąć się na wiele mitów i niebezpiecznych przekłamań.

Anja Rubik ( Fot. Materiały prasowe - Grupa Wydawnicza Foksal)

Anja Rubik podejmuje wyzwanie, chce otworzyć i wyedukować polskie społeczeństwo. W tym celu mobilizuje ekspertów i influencerów. Jesienią zeszłego roku ruszyła z kampanią #SEXEDPL, wypuszczając serię edukacyjnych filmów z udziałem takich gwiazd jak Brodka, Jimek Dębski. czy Maciej Sthur, teraz – 19 września wydaje książkę, która będzie rzetelnym podręcznikiem adresowanym zarówno do nastolatków, jak i starszych. Akcję wspiera magazyn „Vogue Polska”.

#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” to 18 rozmów, w których znajdą się odpowiedzi na pytania: Co to jest grooming, seksting i consent? W jaki sposób rozpoznać infekcje przenoszone drogą płciową i gdzie je leczyć? Czy kobieta, która spędziła noc z inną kobietą, jest już lesbijką? W czym może nam pomóc masturbacja? – mówią organizatorzy.

Obok tekstów dużą rolę odgrywa też strona wizualna — w książce znajdzie się komiks Katarzyny Babis, znanej szerzej jako Kiciputek, i zdjęcia uznanej fotografki, Zuzy Krajewskiej, która sportretowała tworzący się dynamicznie ruch społeczny #SEXEDPL – dziewczyny, chłopaki, osoby niebinarne oraz pary z Polski, Szwecji, Anglii i Białorusi.

Książka jest projektem misyjnym, Anja Rubik, jak i Wydawnictwo W.A.B. zrezygnowali z jakichkolwiek przychodów, dzięki temu podręcznik kosztuje tylko 19,90 zł. – ma szansę dotrzeć do wszystkich, obalić tabu i zmienić rzeczywistość.

Basia Czyżewska
Proszę czekać..
Zamknij