Znaleziono 0 artykułów
02.06.2023
Artykuł partnerski

Pielęgnacja przeciwpigmentacyjna bez plamy

02.06.2023
Fot. Materiały prasowe

Przebarwienia na twarzy wciąż należą do najbardziej nielubianych przypadłości skórnych. Na dodatek są nie tylko trudne do usunięcia, ale powracają jak bumerang. Dlatego marka Eucerin stworzyła linię pielęgnacyjną Anti-Pigment, która zawiera opatentowany składnik redukujący istniejące plamy i chroniący skórę przed pojawieniem się kolejnych.

Przebarwienia posłoneczne, melasma (która dotyka 50 proc. kobiet w ciąży i 25 proc. z wahaniami hormonalnymi), przebarwienia potrądzikowemogą być ogromnie stresujące. Gros kobiet, które doświadcza plam pigmentacyjnych, nie ma odwagi zrezygnować z makijażu. Na dodatek hiperpigmentacja może też optycznie dodawać lat i powodować, że twarz wygląda na zmęczoną.

Fot. Materiały prasowe

Eucerin to marka dermokosmetyczna z ponad 100-letnią historią, współpracująca z farmaceutami i dermatologami. Pracując nad linią Anti-Pigment, Eucerin podczas 10 lat badań laboratoryjnych i przetestował aż 50 tys. związków chemicznych. Poszukiwano bowiem substancji, która nie tylko redukuje widoczne już przebarwienia, ale będzie też chronić skórę przed powstawaniem nowych. Okazało się to możliwe, kiedy odkryto Thiamidol®, który jest podstawą całej linii Anti-Pigment. To ogromny przełom w pielęgnacji.

Odkrycie przeciwko przebarwieniom

W gabinetach kosmetologicznych i dermatologicznych jest wiele zabiegów i procedur, które usuwają przebarwienia. Problem polega na tym, że tendencja do ich powstawania powraca jak bumerang przy pierwszych promieniach wiosennego lub letniego słońca, a usuwanie przebarwień przypomina walkę z wiatrakami. Thiamidol®, opatentowany składnik odkryty w laboratoriach Beiersdorf, odpowiada na ten problem. Jest substancją aktywną, która hamuje produkcję tyrozynazy będącej prekursorem melaniny – barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry. Czy Thiamidol® jest skuteczny? Potwierdza to 35 badań klinicznych i ponad 2 tys. uczestników testów. Pierwsze efekty w usuwaniu przebarwień widać po dwóch tygodniach stosowania linii Anti-Pigment, a po dwunastu możliwa jest redukcja plam do 75 proc. (wyniki pochodzą z badania klinicznego Serum Anti-Pigment z udziałem 35 kobiet, po 12 tygodniach regularnego stosowania).

Fot. Materiały prasowe

Marka Eucerin komunikuje, że maksymalna liczba aplikacji produktów z Thiamidolem® nie może przekraczać czterech porcji dziennie (zawierają się w nich: krem na dzień, na noc i serum nakładane na skórę dwa razy dziennie). Według źródeł Thiamidol®  hamuje ludzką tyrozynazę w sposób odwracalny. Dzięki temu, dopóki jest stosowany, przywraca skórze jednolity koloryt. Thiamidol® nie zmienia naturalnego koloru skóry, ale wyrównuje jej koloryt.

Jedno serum, dwa działania

Jak używać Anti-Pigment Eucerin, żeby szybko zobaczyć efekty jego działania? Gwiazdą linii Anti-Pigment jest Eucerin Serum Anti-Pigment nazywane też Dual Serum. Ma podwójne działanie. Po pierwsze, redukuje widoczne na skórze plamy do 75 proc. Po drugie, chroni przed powstawaniem nowych przebarwień. Skóra podczas stosowania serum z częstotliwością dwa razy dziennie, rano i wieczorem, stopniowo nabiera jednolitego kolorytu, a przebarwienia stają się jaśniejsze co widać już po dwóch tygodniach aplikacji serum. Stopniowe efekty używania serum z Thiamidolem® zmieniają się w jeszcze bardziej spektakularne. Cera o jednolitym kolorycie prezentuje się bardziej promiennie, a sam opatentowany składnik wyrównuje jej koloryt. Dzięki formule z kwasem hialuronowym cera jest też gładsza i milsza w dotyku. Wszystkie produkty z linii Anti-Pigment Eucerin należy stosować wyłącznie na nieuszkodzoną powierzchnię skóry. Nie poleca się więc ich aplikacji bezpośrednio po inwazyjnych zabiegach, w których doszło do naruszenia ciągłości naskórka.

Fot. Materiały prasowe

Rozświetlenie na dzień dobry

Aby widzieć wyraźne efekty stosowania linii Anti-Pigment, zalecane jest nakładanie preparatów z Thiamidolem® cztery razy dziennie (np. serum + krem na dzień o poranku oraz serum + krem na noc wieczorem). Po umyciu twarzy i porannej aplikacji Dual Serum należy nałożyć na twarz i szyję Eucerin Anti-Pigment Krem na dzień SPF 30. Oprócz Thiamidolu® zmniejszającego produkcję melaniny krem ten zawiera filtry UVA i UVB, więc działa wielozadaniowo. Zmniejsza produkcję pigmentu oraz chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, które jest stresorem i jedną z przyczyn ponownego powstawania przebarwień. 

Fot. Materiały prasowe

Rozjaśnianie w czasie snu

Wieczorem, po oczyszczeniu i demakijażu twarzy, należy w trakcie kuracji antypigmentacyjnej z Eucerin nałożyć na nią serum z Thiamidolem, a następnie Krem na noc Eucerin Anti-Pigment. Podobnie jak pozostałe kosmetyki z linii, zawiera Thiamidol®, a oprócz niego deksapantenol. Krem na noc z linii Anti-Pigment otula skórę jak kołderka, ponieważ ma znacznie bogatszą niż krem na dzień konsystencję. Thiamidol® w nim zawarty wykazuje działanie odwracalne – po jego odstawieniu melanocyty wznowią produkcję pigmentu. Natomiast aby osiągnąć główny cel – zredukować przebarwienia, należy wprowadzić do swojej stałej rutyny kompletną pielęgnację z Thiamidolem® i używać jej przez cały rok.

Fot. Materiały prasowe

Więcej informacji dotyczących marki i samych produktów można znaleźć na stronie Eucerin.pl.

Maria Kowalczyk/Nostressbeauty
Proszę czekać..
Zamknij