Znaleziono 0 artykułów
31.08.2020
Artykuł partnerski

Smartfon dla wszystkich pokoleń

31.08.2020
(Fot. materiały prasowe)

Rewolucyjny system kamery o rozdzielczości aż 48 megapikseli, kamera selfie z rzeczywistością rozszerzoną, ekran kinowy FullVision o przekątnej 6,8 cala – nowy smartfon LG VELVET spełni oczekiwania najbardziej wymagających czterdziestolatków, milenialsów i przedstawicieli generacji Z.

Kolejne pokolenia korzystają ze smartfonów w inny sposób. Jednak różnice w tym aspekcie pomiędzy nasto-, dwudziesto-, trzydziesto- i czterdziestolatkami wcale nie są tak oczywiste, jak to się może na pierwszy rzut oka wydawać. Wbrew stereotypom przedstawiciele pokolenia baby boomers są tak samo uzależnieni od swoich telefonów jak milenialsi, o czym donosi amerykański „Forbes”.

(Fot. materiały prasowe)

Badania amerykańskich socjologów dowodzą, że obie grupy spędzają przed ekranami smartfonów średnio aż pięć godzin dziennie. Jednak ich nawyki i sposób obsługi urządzeń mobilnych różnią się znacząco. Co prawda najwięcej czasu w przypadku wszystkich pokoleń pochłaniają serwisy społecznościowe, zwłaszcza Facebook i Instagram, to już w dalszej części stawki robi się ciekawiej. Wbrew potocznej intuicji to właśnie młodsi więcej korzystają z tradycyjnych połączeń głosowych niż starsi, którzy z kolei nie używają smartfonów do słuchania muzyki czy podcastów. Młodsi z kolei nie instalują aplikacji typowo newsowych oraz właściwie już nie korzystają z poczty elektronicznej.

Mimo tych różnic wszyscy musimy wybierać pomiędzy tymi samymi urządzeniami i systemami operacyjnymi – producenci nie przewidują modeli dedykowanych różnym generacjom. Dlatego w każdym przypadku najlepiej sprawdzi się model najbardziej wszechstronny, o ponadczasowej stylistyce i różnorodnych możliwościach. Co więcej, w dzisiejszych czasach jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze nowego urządzenia jest aparat i kamera, ponieważ wydajność, środowisko pracy oraz interfejs są porównywalne pośród topowych flagowców. Przedstawiciele wszystkich pokoleń równie chętnie robią zdjęcia i nagrywają filmy, choć zapewne nie tym samym obiektom.

(Fot. materiały prasowe)

Pośród różnych ciekawych tegorocznych propozycji na szczególną uwagę zasługuje LG VELVET, najnowsza propozycja południowokoreańskiego producenta. Ten jednocześnie elegancki i charakterystyczny smartfon posiada bowiem rewolucyjny system kamery o rozdzielczości aż 48 megapikseli, wyposażonej w zaawansowane nagrywanie dźwięku oraz stabilizacji obrazu Steady Cam, gwarantującego płynne przejścia. Filmy są dzięki temu niezwykle płynne i stabilne, nawet przy niewielkim oświetleniu – i bez wykorzystania gimbala. To optymalne rozwiązanie dla twórców wideo oraz twórców w serwisie YouTube, którym zależy na przepięknym i płynnym obrazie zarejestrowanym w sposób łatwy, szybki i sprawny. Dla najbardziej twórczych użytkowników telefon LG VELVET oferuje tryb nagrywania poklatkowego, który jest obsługiwany przez sztuczną inteligencję – a ta, jak wiadomo, nie posiada wieku i dostosuje się do każdego użytkownika.

Przednia kamera selfie telefonu LG VELVET oferuje ponadto rzeczywistość rozszerzoną oraz technologię nakładania obrazu na twarz w 3D. 16-megapikselowa kamera może służyć do nakładania śmiesznych naklejek na twarz, które, przy wykonywaniu ruchów głową i kamerą, pozostaną w miejscu twarzy. W końcu przedstawiciele wszystkich pokoleń lubią się dobrze bawić.

Ani dwudziesto-, ani pięćdziesięciolatek nie lubią, jak bateria szybko się wyładowuje. Duża pojemność baterii oraz możliwość szybkiego ładowania oznaczają, że LG VELVET można używać przez cały dzień ze spokojną głową, nawet w przypadku tak wydajnego procesora i sporego dysku wewnętrznego, który pomieści aż 128 GB danych.

(Fot. materiały prasowe)

Wyjątkowy system kamer z potrójnym obiektywem o niezwykłej ostrości oraz lampa błyskowa LED zostały ułożone pionowo, od największego do najmniejszego elementu, co sprawia wrażenie kropli wody spadającej na ziemię. Seria VELVET jest śmiałym krokiem firmy LG – wyróżnia się innowacyjną, smukłą konstrukcją, która przykuwa wzrok pomimo minimalistycznej estetyki. Nowy telefon LG ma wykończenie, które przypomina delikatny aksamit o subtelnej poświacie – wygląda, jakby został stworzony po to, by dotykał go każdy. Idealnie i pewnie leży w dłoni, a jego gładka i opływowa konstrukcja została opracowana z myślą o wygodzie – niewielki ciężar nie męczy nawet po dłuższym korzystaniu.

Smartfon LG VELVET jest wyposażony w ekran FHD+ POLED o przekątnej 6,8 cala, który zapewnia niesamowite wrażenia w czasie oglądania. FullVision to funkcja umożliwiająca rozszerzenie obrazu na niemalże całej powierzchni ekranu. Ramki ograniczające wielkość obrazu to już przeszłość! Możliwość dołączenia dodatkowgo ekranu (LG Dual Screen) podwaja potencjał wrażeń. Smartfon posiada normę IP68 (certyfikat odporności na pył i wodę), która pozwala zabrać go praktycznie w dowolne miejsce na Ziemi, od ogródka działkowego po amazońską dżunglę.

(Fot. materiały prasowe)

Smartfon to nie tylko piękno i wydajność – to narzędzie, które powinno się dostosowywać do naszego stylu życia, niezależnie od pokolenia, do którego należymy lub którego czujemy się częścią. Wybierając smartfona, wybierajmy siebie.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij