Znaleziono 0 artykułów
19.12.2022
Artykuł partnerski

Zdrowie pod kontrolą

19.12.2022
(Fot. Materiały prasowe)

Zbliżające się wielkimi krokami Święta i koniec roku to magiczny czas. Bywa również stresujący, bo wymaga funkcjonowania na najwyższych obrotach. Jak zadbać o siebie mimo natłoku obowiązków? Z pomocą przychodzą smartwatche i monitory kondycji Garmin.

Zakupy prezentów dla wszystkich bliskich, gorączkowe planowanie rodzinnych spotkań, a do tego gorący okres w pracy – zbliża się czas podsumowań. W takim chaosie można zapomnieć nie tylko o magii świąt, lecz także o własnym zdrowiu. Jeśli dodać do tego niesprzyjającą aurę, łatwo o spadek odporności i chorobę. A że nikt chyba nie chciałby spędzać Gwiazdki czy Sylwestra w łóżku, warto zawczasu zadbać o dobrą kondycję i formę. Z pomocą urządzeń Garmin to łatwiejsze, niż się wydaje. Wśród szerokiej gamy smartwatchy i monitorów kondycji każdy znajdzie coś dla siebie. Takie urządzenie może też okazać się idealnym prezentem dla bliskiej osoby.

Kobiecość bez niespodzianek

Dbać o zdrowie powinniśmy niezależnie od płci. Ale w wypadku kobiet do podstawowych danych takich jak tętno, aktywność fizyczna czy liczba spożytych kalorii dochodzi monitorowanie cyklu miesiączkowego. Pozwala to lepiej zrozumieć zmiany zachodzące w naszym ciele, a w konsekwencji uzyskać lepszy obraz ogólnego stanu zdrowia. Rozpoznanie czterech faz cyklu miesiączkowego, warunkowanych przez hormony, jest pierwszym krokiem do zrozumienia, co dzieje się z naszym ciałem w trakcie miesiączki.

(Fot. Materiały prasowe)

Korzystając z monitorowania cyklu menstruacyjnego Garmin, zarówno za pomocą aplikacji Garmin Connect™, jak i widżetu w kompatybilnym smartwatchu, zyskujemy pełen obraz naszego cyklu. Pozwala to odpowiednio zaplanować codzienną aktywność, w tym ćwiczenia fizyczne. Według Women’s Running ponad 75 proc. sportsmenek doświadcza negatywnych skutków ubocznych w różnych momentach cyklu miesiączkowego. Zrozumienie i wykorzystanie tych informacji może przynieść znaczne korzyści w kwestii lepszego dopasowania planu treningowego.

W potrzeby kobiet wpisuje się Garmin Lily, mały smartwatch o pięknym obliczu. Stylowe, wzorzyste tarcze zamknięte w 34-milimetrowej kopercie – Lily łączy w sobie klasyczną elegancję z nowoczesnymi rozwiązaniami monitorowania zdrowia. Zegarek dostępny jest w dwóch wersjach: Classic i Sport oraz sześciu wariantach kolorystycznych. Wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i jest inspirowany biżuteryjnymi zegarkami.

(Fot. Materiały prasowe)

Garmin Lily pozwala uzyskać przydatne informacje poprzez całodobowe monitorowanie oddechu, saturacji, stresu, nawodnienia, jakości snu, a także umożliwia ustawienie alertów o nieprawidłowym tętnie. Monitorowanie zasobów energii organizmu Body Battery™ pokazuje aktualny poziom energii, co może pomagać w planowaniu treningów, odpoczynku i snu. Nie mogło zabraknąć też funkcji pomagających kontrolować stan zdrowia kobiet – w tym funkcji monitorowania cyklu miesiączkowego oraz ciąży. Gotowe plany ćwiczeń oddechowych pomagają się zrelaksować, skoncentrować lub zredukować stres. Urządzenie posiada też aplikacje sportowe do ćwiczeń jogi, pilatesu, biegania na bieżni i wielu innych aktywności.

(Fot. Materiały prasowe)

Styl i funkcjonalność

Nasze ciała każdego dnia są wystawione na wiele wyzwań. Stres, aktywność fizyczna, nieustanny brak czasu mogą sprawić, że nasza wewnętrzna bateria zbyt szybko się wyczerpuje. Aby tak się nie stało, potrzebne jest odpowiednie wsparcie. Smartwatch, monitorując wszystkie najważniejsze parametry życiowe, ostrzeże nas, kiedy bierzemy na siebie za dużo. Pozwoli też zaplanować dzień i rozłożyć siły. Wiele osób przed korzystaniem z takiego urządzenia odstrasza jego zbyt „techniczny” wygląd. Hybrydowy smartwatch Garmin vívomove Sport łączy klasyczny design analogowego zegarka z inteligentnymi funkcjami monitorowania zdrowia, aktywności i komunikacji.

(Fot. Materiały prasowe)

Vivomove® Sport to smartwatch z prawdziwymi wskazówkami, które przesuwają się, odsłaniając ukryty ekran dotykowy. Stworzony dla tych, którzy szukają stylowego zegarka i gadżetu w jednym, vívomove Sport ma szeroki wachlarz inteligentnych funkcji. Monitoruje energię Body Battery, mierzy poziom stresu, czuwa nad snem. Nowe, intrygujące warianty kolorystyczne czynią vívomove Sport modnym dodatkiem.

Smartwatch do zadań specjalnych

Aktywność fizyczna to dla niektórych wyłącznie obowiązek, a dla innych nieodłączny element życia. I nic dziwnego, bo sport sprawia, że nasz organizm zaczyna wydzielać pokaźną dawkę endorfin, co daje nam poczucie szczęścia. Dlatego nawet w okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda za oknem sprawia, że najchętniej zaszylibyśmy się pod kocem, warto się ruszać. Jak dobrać odpowiednią aktywność do naszych potrzeb? Multisportowe smartwatche z serii fēnix 7 pomagają sportowcom i miłośnikom przygód osiągać jak najlepsze wyniki. Nowy fēnix 7 ma niezawodny, 5-przyciskowy interfejs z czułym ekranem dotykowym. A także innowacyjne funkcje treningowe, możliwość określania lokalizacji w wielu zakresach częstotliwości oraz mapy całego świata. Wszystko to umieszczono w wytrzymałej obudowie z ochronnymi osłonami przycisków i wzmocnionymi metalowymi mocowaniami. Na drobniejsze nadgarstki będzie pasowała wersja 7s, mniejsza wersja smartwatcha fēnix 7.

(Fot. Materiały prasowe)

Muzyka i ruch 

Niektórzy potrzebują dodatkowej motywacji, by podjąć aktywność fizyczną. Wysiłek osłodzi muzyka. Smartwatche z serii Venu Sq 2 – Music pozwalają na przechowywanie utworów i playlist. Dzięki temu nie musimy już pamiętać o zabraniu ze sobą telefonu, a nadchodzące połączenia i powiadomienia nie będą nam przeszkadzać w treningu. To nie wszystko, bo seria Venu Sq łączy stylowy wygląd z inteligentnymi funkcjami. Czytelny ekran AMOLED i ekran dotykowy zapewniają łatwy dostęp do statystyk, ponad 25 aplikacji sportowych i powiadomień. Urządzenia nie trzeba ładować co noc, bo imponująca wydajność baterii pozwala na używanie go przez 11 dni. Przez całą dobę można więc monitorować stan zdrowia – jakość snu, poziomu stresu, poziomu energii Body Battery™.

Nieważne, jakie wyzwania postawi przed tobą dzień, seria Venu Sq 2 została zaprojektowana po to, by im sprostać. Zegarki są wyposażone w bogatą gamę funkcji monitorowania zdrowia i aktywności, inteligentne powiadomienia oraz imponujący czas pracy baterii – mówi Dan Bartel, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej marki Garmin. 

Niezależnie od trybu życia smartwatche i monitory kondycji Garmin pozwolą jeszcze lepiej zadbać o zdrowie nasze i naszych najbliższych.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij