Znaleziono 0 artykułów
17.03.2021

Wirtualne sneakersy Gucci

17.03.2021
Fot. Getty Images

Włoski dom mody przedstawia efekty współpracy z platformą Wanna. W aplikacji Gucci w przystępnej cenie można zakupić wirtualne buty. 

Alessandro Michele w zawrotnym tempie rozszerza działalność Gucci w przestrzeni cyfrowej. Dyrektor kreatywny ma już za sobą współpracę z platformą Roblox, aplikacją do stylizacji Drest i grą The Sims 4. Teraz razem z AR Wanna postanowił stworzyć przystępne cenowo sneakersy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Wanna Kicks (@wannakicks)

Michele chciał, by niemal wszyscy mogli „nosić” buty Gucci, choćby tylko wirtualnie. Buty jego projektu można kupić za pośrednictwem aplikacji. Ich cena wyniesie od 8,99 do 11,99 dolarów (od 35 do 46 złotych).

Sneakersy Gucci są pierwszym produktem cyfrowym platformy Wanna, która specjalizuje się w wykorzystywaniu rozszerzonej rzeczywistości do tworzenia modeli 3D. Technologia aplikacji była wcześniej wykorzystywana przez marki, takie jak Reebok i Puma, a dyrektor generalny Sergey Arkhangelskiy podkreślił, że dzięki niej rozpoczynamy nowy etap w historii mody. – Za pięć, może 10 lat stosunkowo duża część przychodów marek będzie pochodzić z produktów cyfrowych – powiedział. – Naszym celem jako firmy jest zastąpienie zdjęć produktów czymś, co jest o wiele bardziej angażujące.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij