Znaleziono 0 artykułów
19.05.2025
Artykuł partnerski

Jak pielęgnować skórę z przebarwieniami?

19.05.2025
Fot. Materiały prasowe

Dbanie o skórę, którą pokrywają plamy i plamki, to wyzwanie. Dlatego warto wybrać formuły bogate w składniki aktywne, których skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych, takie jak serum rozjaśniające przebarwienia Vinoperfect Caudalie. To genialny kosmetyk od 20 lat polecany przez dermatologów zarówno do rozjaśniania istniejących przebarwień, jak i prewencyjnie – by zapobiec ich powstawaniu.

Przebarwienia, plamy, hiperpigmentacja najczęściej pojawiają się w wyniku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Skóra, żeby się przed nim chronić, produkuje barwnik: melaninę. Jeśli organizm dodatkowo narażony jest na zaburzenia lub gwałtowne zmiany w gospodarce hormonalnej (związane z naturalnymi procesami albo chorobami), stany zapalne, a także jeżeli przyjmuje się leki o działaniu fotouczulającym lub fototoksycznym, melanocyty wytwarzają znacznie więcej barwnika i melanina w niektórych miejscach gromadzi się nierównomiernie. Skutkiem są plamy, których część blednie albo jaśnieje wraz z końcem sezonu słonecznego, jak np. piegi, a część zostaje. Większość przebarwień niezwykle trudno usunąć i wiąże się to z tygodniami lub miesiącami powtarzania zabiegów dermatologicznych, takich jak peelingi czy laseroterapia. Najważniejsza jednak jest codzienna właściwa pielęgnacja z wykorzystaniem składników aktywnych, które niwelują już istniejące plamy oraz zapobiegają pojawianiu się kolejnych. Jednym z topowych kosmetyków w tej kategorii od 20 lat jest serum rozjaśniające przebarwienia Vinoperfect Caudalie. To produkt, który sprzedaje się na świecie co 15 sekund. Co warto wiedzieć o hiperpigmentacji i jak działa bestsellerowe serum?

Fot. Materiały prasowe

Jakie wyróżniamy rodzaje przebarwień

Obok opisanych wyżej czynników, które doprowadzają do powstawania plam, nie bez znaczenia są również uwarunkowania genetyczne, jak np. w przypadku piegów, czyli niewielkich i nieregularnych rudobrązowych plamek, charakterystycznych dla jasnego fototypu. Natomiast piegi, w przeciwieństwie do innych plam, dodają urody.

Jedną z najtrudniejszych do usunięcia zmian pigmentacyjnych jest melasma, zwana ostudą lub maską ciążową. Najczęściej występuje u kobiet w obrębie twarzy nad górną wargą, na czole, nosie albo policzkach w postaci ciemnobrązowych plam. Do przyczyn jej powstawania zalicza się zaburzenia lub wahania hormonalne. Wpływ na to mają także ekspozycja na słońce i predyspozycje genetyczne. Na ostudę narażone są również osoby o ciemniejszym fototypie

Przebarwienia pozapalne lub potrądzikowe, zwane PIH (od ang. post-inflammatory hyperpigmentation), są mniejsze i mniej regularne niż melasma. Najczęściej mają kolor czerwonobrunatny albo ciemnobrązowy. Tworzą się w miejscach krost, ran lub oparzeń, czyli w okolicach uszkodzenia skóry. Narażone na nie są osoby z trądzikiem, trądzikiem różowatym, łuszczycą albo innymi stanami zapalnymi skóry.

Plamy soczewicowate (łac. lentigo) to przebarwienia, które zwykle dotykają osoby starsze, dlatego nazywa się je potocznie plamami starczymi (łac. lentigo senilis). Powstają w wyniku nagromadzenia się przez lata melaniny jako skutek ekspozycji na promieniowanie UV. Mają regularny owalny kształt i występują na twarzy, dłoniach, a nawet na całym ciele. W przeciwieństwie do urokliwych piegów nie bledną ani nie znikają po lecie.

Przebarwienia polekowe lub fototoksyczne, którym mogą początkowo towarzyszyć pęcherze i stany zapalne, tworzą się w wyniku wystawiania na słońce skóry w trakcie stosowania farmakoterapii doustnej (ewentualnie picia fototoksycznych ziół, jak np. dziurawiec) albo miejscowego używania maści, leków, kosmetyków.

Wszechstronne serum, które redukuje wszystkie rodzaje przebarwień

Typów przebarwień, podobnie jak przyczyn ich powstawania, jest wiele. Tych najmocniejszych nie zakryje żaden korektor. Na szczęście są na to skuteczne sposoby dalekie od kamuflowania problemu, ale celujące w jego źródło. Jednym z polecanych kosmetyków – już od ponad dwóch dekad – jest Serum rozjaśniające przebarwienia Vinoperfect Caudalie. To produkt uniwersalny pod kątem zastosowania. Niweluje przebarwienia niezależnie od ich pochodzenia i rodzaju, spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak: ekspozycja na słońce, wiek, trądzik, ciąża, niebieskie światło. Ponadto serum Caudalie jest odpowiednie do każdej karnacji – od najjaśniejszej do najciemniejszej.

Z badań klinicznych przeprowadzonych przez markę wynika, że kosmetyk zmniejsza przebarwienia o 63 proc. po zużyciu jednego opakowania (co oznacza kilka tygodni systematycznej aplikacji na dzień i na noc), a na ciemnej skórze nawet o 81 proc. Serum Caudalie ma tak delikatny skład, że mogą go nakładać osoby o najwrażliwszej skórze, w tym kobiety w ciąży i matki karmiące, narażone na wspomnianą wcześniej melasmę.

Na czym polega fenomen serum rozjaśniające przebarwienia Vinoperfect Caudalie? Na wykorzystaniu w formule kosmetyku opatentowanego przez markę składnika aktywnego z winorośli, czyli winiferyny. Porównuje się ją do niacynamidu i witaminy C, natomiast w stężeniu 10-procentowym jest skuteczniejsza w rozjaśnianiu skóry o 43 proc. od pierwszej wymienionej substancji i aż o 62 razy od „królowej antyoksydantów”. W dodatku nie działa fotouczulająco, więc serum z winiferyną można używać przez cały rok, bez względu na intensywność światła słonecznego.

Kosmetyki z linii Vinoperfect Caudalie zawierają substancje aktywne pomocne w zwalczaniu hiperpigmentacji

Winiferyna obecna w serum z linii Vinoperfect Caudalie działa na przebarwienia trzytorowo. Po pierwsze u źródła: obniża poziom tyrozynazy, enzymu, który bierze udział w wytwarzaniu melaniny, o 80 proc. Po drugie zmniejsza o jedną trzecią ilość produkowanej melaniny. Po trzecie ogranicza transfer tego barwnika do keratynocytów, gdzie plamy stają się widoczne, o 47 proc. Serum jest sercem Vinoperfect Caudalie, gamy kosmetyków z bogactwem składników aktywnie rozjaśniających plamy lub działających prewencyjnie.

Na uwagę zasługuje Glikolowy krem na noc na przebarwienia Vinoperfect z kwasem glikolowym. Kosmetyk ma nową recepturę, niezwykle skutecznie rozpromieniającą skórę, a przy tym otulającą, choć nietłustą konsystencję. W linii znajduje się także błyskawicznie rozświetlający skórę Krem na przebarwienia na dzień z niacynamidem.

Fot. Materiały prasowe

Must-have’em jest Krem rozjaśniający pod oczy z chłodzącą końcówką, który wspaniale rewitalizuje okolicę oka, redukując zasinienia. Rozjaśniająca pianka mikropeelingująca z kolei usuwa zrogowaciałe komórki naskórka i odświeża koloryt skóry w pół minuty.

Fot. Materiały prasowe

Po oczyszczeniu nią twarzy, szyi i dekoltu warto zaaplikować Skoncentrowaną glikolową esencję dodającą blasku. A raz w tygodniu można użyć Glikolowej maseczki peelingującej, która rozświetla cerę w 10 minut.

Fot. Materiały prasowe

Sezon letni zapowiada się promiennie. Powód? Substancje aktywne zawarte w kosmetykach z linii Vinoperfect Caudalie, które warto stosować prewencyjnie właśnie teraz, i pamiętanie o ochronie skóry przed promieniowaniem UV (z SPF 50+) zapobiegną ciemnieniu istniejących plam lub pojawieniu się nowych. To dobra inwestycja przed wystawianiem na słońce, które w przypadku cery z tendencją do hiperpigmentacji nie jest w ogóle wskazane, a trudno całkowicie go uniknąć.

Maria Kowalczyk / nostressbeauty
  1. Uroda
  2. Pielęgnacja
  3. Jak pielęgnować skórę z przebarwieniami?
Proszę czekać..
Zamknij