Znaleziono 0 artykułów
07.11.2022
Artykuł partnerski

SteamPod 4: Stylizacja w wersji #pro w twoich rękach

07.11.2022
Fot. Materiały prasowe

Dziś fale, jutro loki, a pojutrze idealnie gładkie włosy? Teraz można zmieniać fryzurę tak często, jak tylko się chce – jak na wideo z TikToka. Z urządzeniem SteamPod 4 od L’Oréal Professionnel metamorfozy można przeprowadzać samodzielnie, a co najważniejsze – nie martwiąc się o kondycję włosów.

Nie sztuką jest wyjść w pięknie uczesanych włosach z ulubionego salonu fryzjerskiego. Profesjonaliści potrafią ujarzmić puszące się pukle, wydobyć skręt loków czy stworzyć spektakularną objętość na głowie. Po powrocie do domu i próbie odtworzenia uczesania z salonu bywa różnie: od efektu „wow” po dramat w trzech aktach. A gdyby mieć urządzenie do prostowania, falowania i kręcenia wszystkich rodzajów włosów bez pomocy fryzjera? Poznajcie SteamPod 4. Jest używany w salonach fryzjerskich i na sesjach zdjęciowych, a teraz dostępny dla każdego, kto poszukuje szybkiej, precyzyjnej i skutecznej stylizacji włosów w zależności od nastroju: od gładkich i prostych po burzę loków.

Fot. Materiały prasowe

Prostowanie pełną parą

Czym różni się stylizacja urządzeniem parowym od zabiegu zwykłą prostownicą czy lokówką? SteamPod 4 ma wbudowany zbiornik na wodę, która zmieniając się w parę, nie wysusza włosów, wygładzając je i utrwalając odpowiednio nadany im kształt. To rewolucja w myśleniu o modelowaniu – bez szkody dla jakości włosów.

SteamPod był przełomowy już od pierwszego modelu, który pojawił się na rynku w 2012 r. Urządzenie wyprzedało się w kilka tygodni, bo chciał je mieć każdy stylista włosów – było w sprzedaży tylko dla profesjonalistów. Szybko trafiło do top 10 zapytań na platformie Amazon, poszukiwany przez użytkowników, którzy nie mieli do niego dostępu. Dlatego marka L’Oréal Professionnel postanowiła odpowiedzieć na potrzeby konsumentów i wprowadzić urządzenie do ogólnej sprzedaży. W 2019 r. pojawiła się jego mniejsza, wygodniejsza, ulepszona wersja SteamPod 3.0, którym można było włosy prostować i falować. SteamPod 4 to jego nowa generacja, która umożliwia stylizację każdej fryzury, a przy tym redukuje uszkodzenia włosów do 95 proc. Co go wyróżnia?

Fot. Materiały prasowe

Po podgrzaniu w temperaturze 100°C woda zamienia się w suchą parę, którą jesteśmy przyzwyczajeni widzieć na przykład podczas gotowania. W przypadku SteamPod podjęliśmy decyzję, aby podgrzać wodę w komorze parowej w temperaturze 120°C. Taka temperatura pozwala wodzie zamienić się w „suchą parę”, która nie zawiera cząsteczek cieczy, a więc nie ma wilgoci i nie ma ryzyka spowodowania puszenia się włosów – wyjaśnia Marine Bouaziz, Research & Innovation L'Oréal SteamPod Laboratoires.

Ceramiczne płytki w SteamPod 4 są większe niż w poprzednim modelu urządzenia, dając możliwość dotarcia jeszcze bliżej nasady włosów. Na dodatek górna płytka jest ruchoma, więc zwiększa przyczepność urządzenia do włosów. Prostowanie wydaje się więc łatwiejsze i znacznie szybsze niż do tej pory. Para działa wygładzająco, ale nie wysusza pasm. Włosy pozostają gładkie znacznie dłużej niż po użyciu zwykłego „żelazka” i się nie puszą.

Fot. Materiały prasowe

Loki i sprężynki

Po SteamPod 4 mogą sięgać także osoby z włosami kręconymi. Do urządzenia dołączone są trzy różne szerokości grzebienia do wyboru, dostosowane do skrętu włosów, które pozwalają suchej parze dać się równomiernie rozprowadzić na włosach. Urządzenie parowe stało się więc bardziej uniwersalne niż jego wcześniejsze modele. SteamPod 4 jest odpowiedzią na potrzeby pokolenia TikToka, które oczekuje szybkiej, widocznej i spektakularnej zmiany wyglądu. Na dodatek, jak na nieograniczone możliwości stylizacji, które daje, zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, więc można je zabrać ze sobą w podróż. W każdym zestawie SteamPod 4 znajdują się termoochronne etui podróżne, termoochronne nakładki na prowadnice do loków (do użycia podczas prostowania włosów) i buteleczka do napełniania zbiornika na wodę.

Tomasz Stuglik (Fot. Materiały prasowe)

Na fali TikToka

Jak nauczyć się używać urządzenia parowego, żeby się cieszyć dowolnymi fryzurami? Na każdym uchwycie SteamPod 4 znajduje się kod QR, który przekierowuje do materałów z możliwymi stylizacjami. Odsyła do samouczków, w których znajdują się wskazówki dotyczące typu włosów i sposobu obchodzenia się z nimi tym urządzeniem. Dodatkowo na TikToku można podzielić się swoimi stylizacjami pod wyzwaniem z hashtagiem #SteampodUnlimited albo podejrzeć, jak to robią influencerzy z całego świata, i być może zainspirować się ich pomysłami.

Fot. Materiały prasowe

SteamPod 4 to mój must have. Jego wspaniała ergonomia przyspiesza maksymalnie moją pracę, bez uszczerbku na kondycji włosów. Daje możliwość ekstremalnie szybkiej zmiany kształtu i struktury fryzury. Jest fenomenem w pracy przy pokazach mody i sesjach zdjęciowych, ale na 100 proc. sprawdzi się w domach wszystkich, którzy pragną mieć zdrowe i wystylizowane włosy – mówi Tomasz Stuglik, master artysta marki L’Oréal Professionnel (na Instagramie @tomasz.stuglik).

Dowiedz się więcej na lorealprofessionnel.pl

Maria Kowalczyk/Nostressbeauty
Proszę czekać..
Zamknij